ProgramowanieRynek

Centralny Ośrodek Informatyki zaprasza na mObywatel mHack

Hackathon dla studentów kierunków programistycznych z całej Polski odbędzie się w weekend 21-22 października 2023 roku we Wrocławiu. Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzenie funkcjonalnej innowacji związanej z aplikacją mObywateI 2.0. Rozwiązania powinny być oparte na analizie otwartych danych ze źródeł publicznych, takich jak www.dane.gov.pl. Dla najlepszych przewidziano nagrody w wysokości 50 tys. zł.

Centralny Ośrodek Informatyki zaprasza na mObywatel mHack

Zespoły, składające się z od 3 do 5 osób, będą pracować nad stworzeniem narzędzi, które pozwolą na zautomatyzowanie, ułatwienie i optymalizację codziennych spraw obywateli. Uczestnicy  hackathonu będą musieli stworzyć koncepcję rozwinięcia aplikacji tak, aby nowe funkcje w sposób innowacyjny, praktyczny i kreatywny poprawiły jakość życia obywateli oraz dostarczyły korzyści w takich sytuacjach, jak na przykład parkowanie, sprawdzanie danych o jakości powietrza czy planowanie podróży. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Najlepsze rozwiązanie może zostać wdrożone przez Centralny Ośrodek Informatyki – co oznacza, że będą mogły z niego korzystać miliony użytkowników. Wszystkich zainteresowanych udziałem w hackathonie mObywatel mHack zachęcamy do rejestrowania się na stronie internetowej: mHack.pl.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *