SprzętRynek

CES 2021: Nowości od ADATA i XPG

Firma ADATA oraz jej gamingowy brand XPG, zaprezentują podczas targów CES 2021 szereg nowości dedykowanych graczom. Wśród nich znajdą się m.in. ultrabook, dysk SDD, moduły pamięci RAM DDR5 czy oprogramowanie treningowe dla graczy.

CES 2021: Nowości od ADATA i XPG

XPG XENIA Xe

To najnowszy owoc dotychczasowej współpracy XPG i Intela, z której powstała pierwsza seria laptopów gamingowych Xenia. Model XENIA Xe to 15,6-calowy ultrabook z certyfikatem EVO, wyróżniający się elegancką obudową z anodyzowanego aluminium – mierzy 11 mm grubości w najcieńszym miejscu, waży 1,65 kg, a potrafi działać do 16-godzin na zasilaniu akumulatorowym. XENIA Xe będzie dostępny w wersjach wyposażonych w najnowsze procesory Intela 11. generacji Core i5-1135G7 lub i7-1165G7 z grafiką Iris Xe, 15,6-calowy dotykowy ekran IPS o rozdzielczości FHD, którego współczynnik ekranu do obudowy laptopa wynosi 87%. Miejsce na dane zapewnia z kolei dysk SSD PCIe Gen4 M.2 o pojemności 1 TB. Jak wskazują przedstawiciele producenta, urządzenie skierowane jest do osób poszukujących lekkiego i poręcznego ultrabooka, który od czasu do czasu pozwoli grać w nowe gry lub posłuży do pracy w postaci np. obróbki wideo.

XPG GAMMIX S70

Wraz z przyjęciem najnowszego standardu PCIe oraz protokołu MVMe bariery szybkości dla dysków SSD zostały przesunięte jeszcze dalej – w tym celu XPG zaprezentowało dysk SSD GAMMIX S70, który może się pochwalić odczytem/zapisem sięgającym 7400/6400 MB/s oraz losowym odczytem/zapisem próbek losowych IOPS wynoszącym 650/740K. Według przedstawicieli firmy, taka wydajność stawia nowy dysk XPG jako najszybszą konstrukcję na rynku, która wyprzedza wszystkie modele SSD wykorzystujące interfejs 3.0, nie wspominając już o znacznie wolniejszych modelach opartych na SATA III. Ponadto GAMMIX S70 został wyposażony w wydajny, a zarazem charakterystyczny radiator o powiększonej powierzchni oddawania ciepła, bez którego powyższa wydajność nie byłaby możliwa.

Oprogramowanie XPG PRIME & XPG GRIT

XPG PRIME to oprogramowanie pozwalające zarządzać podłączonymi urządzeniami XPG w celu maksymalizacji wrażeń użytkowych. Możliwa jest np. synchronizacja podświetlenia i/lub jego efektów, czy przypisywanie makr w przypadku klawiatury. Wszystko to jest możliwe dzięki intuicyjnemu i przejrzystemu interfejsowi, a po zalogowaniu na konto XPG użytkownik zyskuje też dostęp do zapisanych w chmurze profili.

CES 2021: Nowości od ADATA i XPG

Z kolei XPG GRIT to aplikacja szkoleniowa mająca za zadanie pomoc graczom w osiąganiu lepszych wyników w grach typu FPS. Pozwala ona rozgrywać różne scenariusze, z których zbiera dane poddawane analizie. Następnie graczowi prezentowane są sugestie mające poprawić jego efektywność. Mogą to być ćwiczenia lub po prostu zmiana ustawień w grze. Nowa aplikacja w połączeniu z portalem społecznościowym zawierającym bazę wyników oraz innych danych jest, jak zapewniają specjaliści XPG, niemalże idealną drogą do osiągnięcia poprawy umiejętności graczy.

XPG LEVANTE PRO

To zestaw chłodzenia cieczą dedykowany procesorom z trzema wentylatorami XPG VENTO PRO 120 PWM wykorzystującymi technologię Gentle Typhoon Fan i 360 mm aluminiową chłodnicą. XPG zdecydowało się na zastosowanie w nim blokopompki 7. generacji od Asteka. Ponadto zamontowano na niej 2,1-calowy kolorowy wyświetlacz LCD mogący wyświetlać informacje np. o temperaturze CPU/GPU, napięciu lub innych danych. Możliwe jest nawet wyświetlanie niestandardowych obiektów jak np. w postaci rysunków lub stylizacji, informują przedstawiciele producenta.

Pamięci RAM DDR5

Nowe moduły zapewnią przepustowość wynoszącą do 8400 MT/s, czterokrotnie większą pojemność w stosunku do dzisiejszych standardów oraz niższe napięcie pracy 1,1 V – wskazują specjaliści ADATA.

ADATA SD Express Card

Zapowiedzieli także wprowadzenie nowej karty SD Express Card, która wykorzystując nową specyfikację SD7.0 i PCIe Gen3x1, będzie oferować odczyt/zapis do 880/400 MB/s. Dzięki wydajności, porównywalnej z zewnętrznymi dyskami SSD i kompaktowym wymiarom, ADATA SD Express Card zaoferować ma użytkownikom nową opcję przenośnej pamięci masowej, która zasadniczo przypomina mini-SSD.

ADATA SE900G RGB

ADATA SE900G to natomiast poręczny i szybki zewnętrzny dysk SSD zamknięty w eleganckiej i wytrzymałej, metalowej obudowie służącej też jako radiator. Ponadto dysk został wyposażony w podświetlenie ARGB. SE900G obsługuje interfejs USB 3.2 Gen2x2 i może charakteryzować się odczytem/zapisem wynoszącym do 2000 MB/s., co zapewnia szybki transfer danych. Jak tłumaczą specjaliści producenta, wystarczy tylko pięćdziesiąt sekund na przesłanie filmu 4K o pojemności 50 GB – to około 12 razy szybciej w stosunku do wielu dysków zewnętrznych dostępnych na rynku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *