InfrastrukturaBranża ITRynek

Cisco na 2. miejscu na świecie w sprzedaży serwerów blade

W 5 lat od premiery Cisco Unified Computing System (UCS), firma Cisco stała się drugim na świecie (26-proc. udział) i pierwszym w Stanach Zjednoczonych (42$) dostawcą rozwiązań serwerowych x86 typu blade.

Cisco na 2. miejscu na świecie w sprzedaży serwerów blade

Dane IDC dotyczą I kwartału 2014 roku, kiedy firma zanotowała we wspomnianym okresie 39 proc. wzrost przychodu z biznesu serwerowego. Cisco dzięki temu umocniło się na 2. miejscu wśród producentów serwerów blade i w pierwszej 5-ce wszystkich producentów serwerów.

Pięć lat temu Cisco zaprezentowało koncepcję Unified Computing System (UCS). Rozwiązanie to wprowadziło jedną, zintegrowaną architekturę dla systemów sieciowych, obliczeniowych oraz pamięci masowych, co miało znacznie ułatwić firmom zarządzanie zasobami IT. „Innowacje w dziedzinie automatyzacji i wirtualizacji, unikalne dla Cisco UCS, sprawiają, że jest to platforma pierwszego wyboru zarówno przy rozwijaniu korporacyjnych chmur prywatnych, jak też chmur publicznych na potrzeby dostawców usług na całym świecie” – przekonują przedstawiciele Cisco.

Cisco stworzyło nową kategorię rozwiązań zintegrowanej infrastruktury IT – VSPEX, FlexPod, Block wraz z partnerami odpowiednio: EMC, NetApp i VCE. Z kolei współpracując z czołowymi producentami oprogramowania takimi, jak Microsoft, Oracle i SAP oraz dystrybutorami Hadoop, Cisco wciąż rozwija i optymalizuje rozwiązania pod konkretne zastosowania.

Debiut Unified Computing System w 2009 r. doprowadził do swego rodzaju rewolucji na rynku, ponieważ Cisco było wówczas kojarzone wyłącznie z rozwiązaniami sieciowymi. Wprowadzając UCS zdecydowało się na konkurencję z takimi firmami, jak HP, czy IBM. „Wystarczyło 5 lat, by Cisco stało się jednym z kluczowych graczy w tym segmencie, a UCS został wdrożony w ponad 33 tys. firm na świecie. Również w Polsce firmy coraz częściej wybierają UCS, bo rozwiązanie to przekłada się w bezpośredni sposób na efektywność ich biznesu” – mówi Grzegorz Dobrowolski, Dyrektor ds. Sprzedaży Rozwiązań Data Center & Virtualization w Cisco Poland. „Jesteśmy przekonani, że nasze kolejne innowacje, takie jak Cisco Application Centric Infrastructure jeszcze bardziej przyspieszą wzrost biznesu serwerowego Cisco” – dodaje.

Po 5 latach prawie 4000 partnerów sprzedaje rozwiązania Cisco Unified Computing System.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Cisco na 2. miejscu na świecie w sprzedaży serwerów blade”

  1. I pomyśleć, że jak zaczynali z serwerami, to prawie nikt nie traktował ich poważnie. Zresztą, jak zaczynali z telefonią IP, to też mało kto wierzył na słowo.

    Ale to tylko potwierdza strategię Chambersa, że we wszystkim co robią, chcą być #1 lub #2 – albo się nie bawią w te klocki.

    Zastanawiam się, w co teraz uderzą.