Cyberbezpieczeństwo

Cisco rozszerza ofertę SASE i wprowadza ulepszenia w platformie chmurowej SecureX

Cisco wprowadziło nową, rozszerzoną ofertę Secure Access Service Edge (SASE), która ma jeszcze bardziej uprościć bezpieczeństwo i działanie sieci poprzez zapewnienie wsparcia zespołom zajmującym się operacjami sieciowymi (NetOps) i bezpieczeństwem (SecOps), w zakresie bezpiecznego dostępu użytkowników do aplikacji. Ponadto, przedstawiciele producenta, ogłosili również wprowadzenie ulepszeń w natywnie chmurowej platformie SecureX – pozwalają one szybciej i efektywniej zarządzać nowymi oraz rozprzestrzeniającymi się zagrożeniami.

Cisco rozszerza ofertę SASE i wprowadza ulepszenia w platformie chmurowej SecureX

I tak, Cisco wprowadza na rynek możliwość zakupu wszystkich podstawowych komponentów Secure Access Service Edge (SASE) w jednej ofercie, która umożliwi w przyszłości łatwe przejście na ujednoliconą usługę abonamentową, dzięki czemu organizacje będą mogły niezwłocznie rozpocząć korzystanie ze zintegrowanej architektury producenta. Jak informują przedstawiciele firmy, zapewnia ona wszystkie elementy architektury SASE, takie jak rozwiązania sieciowe, dostęp zdalny, zabezpieczenia chmury, dostęp do sieci w modelu zero trust i możliwość stałego monitorowania. Wizją Cisco jest połączenie tych elementów w jedną usługę abonamentową i zapewnienie bezproblemowego, bezpiecznego dostępu do dowolnej aplikacji, w dowolnej sieci lub chmurze, z dowolnego miejsca, w którym pracują użytkownicy.

Pracownicy coraz częściej pracują hybrydowo, a tradycyjne struktury sieciowe i bezpieczeństwa nie nadążają za nową organizacją pracy. Nigdy wcześniej nie było tak wielkiej potrzeby dostarczenia radykalnie innego rozwiązania. Każdy klient ma inne potrzeby i niezbędne jest elastyczne podejście przy określaniu, w jaki sposób architektura SASE wpisuje się w jego środowisko. Jeśli chodzi o transformację, nie ma jednego uniwersalnego podejścia i tak jest również w przypadku przechodzenia na architekturę SASE” – skomentował Gee Rittenhouse, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Security Business Group. „Zaprezentowane rozwiązania umożliwiają organizacjom natychmiastowe rozpoczęcie korzystania ze wszystkich podstawowych komponentów architektury SASE, dzięki czemu wdrożenie jej staje się prostsze” – dodał.

Funkcjonalności wykorzystujące SASE w innych obszarach

Cisco udostępnia również kolejne funkcje, które umożliwiają wykorzystanie SASE w innych obszarach:

  • Zapobieganie utracie danych: funkcja Cisco Umbrella do zapobiegania utracie danych (DLP) umożliwia organizacjom wykrywanie i blokowanie przesyłu poufnych danych do miejsc, do których nie powinny trafić, jednocześnie zapobiegając ich kradzieży i umożliwiając spełnienie wymagań dotyczących zgodności.
  • Izolacja zdalnej przeglądarki: izolacja zdalnej przeglądarki w ramach Cisco Umbrella umożliwia użytkownikom bezpieczne przeglądanie stron internetowych, jednocześnie chroniąc urządzenia użytkowników końcowych i sieci firmowe przed atakami z wykorzystaniem przeglądarki.
  • Wykrywanie złośliwego oprogramowania w chmurze: funkcja wykrywania złośliwego oprogramowania w Cisco Umbrella znajduje i usuwa złośliwe oprogramowanie z aplikacji do przechowywania plików w chmurze. Ponieważ coraz więcej organizacji przenosi dane biznesowe o kluczowym znaczeniu do aplikacji w chmurze, muszą zapewnić użytkownikom dostęp do nich – nawet z niezarządzanych przez firmę urządzeń – oraz zapewnić bezpieczeństwo samych aplikacji w chmurze.
  • Rozszerzenie Cisco SD-WAN Cloud Onramp: wprowadzenie SD-WAN 17.5 z technologią Viptela rozszerza możliwości wdrażania chmury, zapewniając przewidywalność i bezpieczeństwo korzystania z aplikacji. Cisco wychodzi poza AWS i Azure, dodając nowe integracje chmurowe, w tym Google Cloud i Megaport. Ponadto Meraki MX dodatkowo rozszerza łączność SD-WAN pomiędzy oddziałem a zasobami w środowiskach chmury publicznej, takich jak AWS, Azure i Alibaba Cloud.
  • Nowa integracja SD-WAN i Cloud Security: rozszerzając obecną integrację sieci i zabezpieczeń z Cisco SD-WAN obsługiwanym przez Viptela i Umbrella, Cisco Meraki MX integruje się z Cisco Umbrella, aby przyspieszyć wdrażanie zabezpieczeń opartych na chmurze w rozproszonych lokalizacjach, dzięki uproszczonej łączności w trybie tunelowym w oparciu o Internet Protocol Security (IPSec).
  • Obserwowalność: internetowe i chmurowe rozwiązania analityczne ThousandEyes, dostępne w ramach oferty SASE, zapewniają organizacjom cenne informacje i wgląd w każdą sieć, od każdego użytkownika po dowolną aplikację, umożliwiając szybkie usuwanie incydentów, utrzymywanie niezawodnej łączność i cyfrowego doświadczenia.
  • Uwierzytelnianie bez hasła: Cisco Duo zaprezentowało niezależne od infrastruktury uwierzytelnienie bez hasła, z którym będzie można zapoznać się już tego lata. Wizja zakłada połączenie zasad ograniczonego zaufania ze sprawnie przebiegającym logowaniem, aby zapewnić firmom bezproblemową ochronę wielu aplikacji chmurowych i lokalnych bez konieczności stosowania różnych rozwiązań do uwierzytelniania, a także bez pozostawiania krytycznych luk w zabezpieczeniach.

Kolejne innowacje SecureX

Oprócz wspomnianego upraszczania przejścia na SASE dla klientów, Cisco w dalszym stopniu ułatwia także rozwiązania bezpieczeństwa i ochronę przed pojawiającymi się zagrożeniami. Obecnie firma zapewnia pełną ochronę od punktu końcowego do chmury dzięki ulepszeniom platformy SecureX, które skracają czas poświęcany na zadania SecOps i automatyzują zadania związane z wykrywaniem oraz usuwaniem zagrożeń. Z kolei nowe zautomatyzowane przepływy pracy to, m.in., analiza ataku na łańcuch dostaw SolarWinds, analizy w kierunku phishingu i badanie zagrożeń z wykorzystaniem najnowszych danych Cisco Talos. Ulepszenia skracają czas wykrywania zagrożeń o 95%, a czas ich usuwania o 85%, wskazują specjaliści Cisco. Dodają również, iż w oparciu o liczne certyfikowane integracje technologii w ramach SecureX – od Cisco Secure Endpoint po Cisco Umbrella – ta otwarta platforma zapewnia także możliwość konfiguracji „pod klucz” z ponad 35 technologiami innych firm, takich jak Google, ServiceNow, Splunk i wielu innych.

Oprócz uproszczenia na poziomie samej platformy, przedstawiciele producenta ogłosili również integrację i automatyzację w punkcie końcowym. Jak zapewniają, Cisco Secure Client – nowy ujednolicony mechanizm łączący z Cisco Secure Endpoint, AnyConnect i Umbrella – upraszcza wdrażanie i zarządzanie, zwiększając wydajność oraz skuteczność. Cisco Secure Client służy jako lokalny punkt kontrolny i system wczesnego ostrzegania o zaawansowanych zagrożeniach w rozwiązaniach takich jak SASE, Zero Trust oraz Extended Detection and Response (XDR).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *