InfrastrukturaBranża ITRynek

Citrix i Microsoft zapewniają cyfrowe miejsce pracy w chmurze

Firmy Citrix i Microsoft podpisały wieloletnią umowę o współpracy, na mocy której rozwiązanie Citrix Workspace będzie dla Microsoft preferowaną platformą dla cyfrowego miejsca pracy. Z kolei Microsoft Azure będzie dla Citrix preferowaną platformą chmurową dla tych klientów, którzy zechcą dokonać migracji z rozwiązań on-premise, by umożliwić pracę z dowolnego miejsca przy wykorzystaniu dowolnych urządzeń dostępowych.

Citrix i Microsoft zapewniają cyfrowe miejsce pracy w chmurze

Organizacje zapewnią także wspólne narzędzia i usługi, by uprościć oraz przyspieszyć migrację klientów Citrix, korzystających z produktów w wersji on-premise do chmury Microsoft Azure. By zapewnić im spójną i optymalną elastyczność pracy, firmy opracują również wspólną ofertę, w skład której wejdą takie produkty jak Citrix Workspace, Citrix SD-WAN, Microsoft Azure i Microsoft 365 – informują przedstawiciele obydwu producentów.

Wspomniana oferta będzie sprzedawana przez bezpośrednie działy sprzedaży dostawców, za pośrednictwem platformy Azure Marketplace oraz w ramach kanałów partnerskich obydwu firm. Microsoft poprowadzi także sprzedaż za pomocą Citrix Cloud, aby wspomóc migrację obecnych klientów Citrix na platformę Azure. Ponadto utrzymane zostaną wieloletnie zasady wsparcia dla tych klientów, którzy zechcą skorzystać z rozwiązań alternatywnych, w celu spełnienia wymagań biznesowych – zapewniają specjaliści Citrix i Microsoft.

Efektywne i bezpieczne środowisko pracy w chmurze

Jak przekonują przedstawiciele obydwu firm, ich wspólne działania mają pomóc dyrektorom IT w zminimalizowaniu ryzyka, kosztów oraz złożoności, w trakcie szybszej migracji do chmury. Łącząc chmurę Microsoft Azure z Microsoft 365 i Citrix Workspace, obydwie firmy udostępnią tym samym platformę do elastycznej pracy, która zapewni pracownikom jednolity dostęp do wszystkich wymaganych aplikacji, treści oraz usług biznesowych. Pozwoli to pracować efektywnie i bezpiecznie, bez względu na lokalizację.

„Pandemia COVID-19 zmusiła firmy do wprowadzenia innych form pracy, bez uchybień dla efektywności i bezpieczeństwa, których są wymagane dzisiaj przez otoczenie biznesowe. Patrząc w przyszłość, modele pracy hybrydowej staną się standardem dla wielu klientów, którzy oczekują elastycznej infrastruktury, wspierającej i zabezpieczającej ich pracowników” – stwierdził David Henshall, prezes i dyrektor generalny Citrix. „Citrix i Microsoft od teraz mogą zapewnić klientom efektywne i bezpieczne środowisko pracy w zaufanej chmurze publicznej”.

Pogłębianie współpracy

Oferowane w ramach nowej umowy wspólne narzędzia i usługi mają uprościć i przyspieszyć migrację aplikacji do chmury Microsoft Azure, ale także zwiększyć wartość wirtualnych desktopów Windows, wskazują specjaliści obydwu firm. Rozwiązania Citrix Virtual Apps and Desktops, Citrix Managed Desktops, oraz Windows Virtual Desktops zapewnić mają klientom niezawodne i łatwe uruchamianie aplikacji na platformie Azure, a także dostęp do aplikacji opartych na systemie Windows na dowolnym urządzeniu lub platformie.

„Dostosowanie się do nowych modeli pracy wymaga od firm redefinicji tego, jak będzie ona wykonywana. Wraz z Citrix wykorzystamy platformę Azure by pomóc klientom płynnie i bezpiecznie łączyć pracowników z aplikacjami, by ci mogli działać zwinniej i wydajniej, gdziekolwiek się znajdują” – powiedział Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft.

Dodatkowo, dla pełnej i łatwej integracji z Microsoft, Citrix zainwestuje w budowę zoptymalizowanej dla rozwiązań Microsoft platformy Citrix Workspace. Rozwiązanie to ma zwiększyć wydajność i funkcjonalność mikro-aplikacji dla Windows Virtual Desktop i Microsoft 365, w tym Microsoft Teams. Platforma Azure i Microsoft 365 staną się domyślnymi rozwiązaniami dla działań Citrix. Rozwiązanie Citrix Workspace na platformie Azure jest już dostępne.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *