Rynek

ClickMeeting uruchamia nową funkcję – podpokoje

Podpokoje to rozwiązanie przeznaczone do pracy i nauki w mniejszych grupach, gdzie liczy się interaktywność oraz bezpośredni kontakt z uczestnikami. Jak zapewniają przedstawiciele platformy webinarowej ClickMeeting, nowa funkcja pozwala na bardziej efektywne zarządzanie czasem oraz zwiększa bezpieczeństwo pracy na spotkaniach czy nauce online.

ClickMeeting uruchamia nową funkcję – podpokoje

Według danych ClickMeeting, aż 44% badanych potwierdza, że nauka online jest bardziej wymagająca od jej stacjonarnego odpowiednika. Jednocześnie 42% uważa, że szkoły i uniwersytety nie są gotowe na nauczanie zdalne. Dlatego konieczne są rozwiązania online i ich proste funkcje wspierające rozwój zdalnej edukacji.

 „Od samego początku pandemii docierały do nas głosy, że przejście z całą komunikacją do świata cyfrowego jest poważnym wyzwaniem. Nauczyciele zwracali uwagę na trudność w zapanowaniu nad dużymi grupami uczniów oraz na potrzebę prowadzenia zajęć w sposób interaktywny. Wykorzystanie podpokoi sprawia, że praca w mniejszych grupach jest bardziej efektywna” – mówi Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca ClickMeeting.

Podpokoje i ich funkcje

Podpokoje umożliwiają użytkownikom bardziej kameralny i bezpośredni kontakt. To zamknięte, interaktywne sesje, gdzie wszyscy uczestnicy mogą włączyć kamery oraz mikrofony, udostępniać swoje ekrany oraz omówić wyniki pracy. Funkcja pozwala rozdzielić uczestników na 20 mniejszych sesji. Dzięki temu w prosty sposób można zarządzać i tworzyć wirtualne klasy, grupy szkoleniowe lub sesje tematyczne w ramach większego wydarzenia online, wskazują przedstawiciele ClickMeeting.

Prowadzący ma pełną kontrolę nad spotkaniem, a podpokoje nie mają publicznych linków w przeglądarce (adresów URL). W efekcie, jak zapewniają specjaliści platformy, zwiększone jest bezpieczeństwo – niepowołana osoba nie dostanie się na spotkanie. Dodatkowo niechcianego użytkownika zawsze można wylogować ze spotkania. Do sesji tematycznych, czyli podpokoi, trafia się tylko z poziomu głównego wydarzenia.

ClickMeeting uruchamia nową funkcję – podpokoje

Kolejną funkcją podpokoi jest moderowanie dyskusji i przebiegu pracy w grupach. Ciekawym usprawnieniem jest zarządzanie czasem pracy grup, dzięki czemu prowadzący może określić, jak długo każda grupa będzie pracowała nad wybranym tematem. Prowadzący wydarzenie może również przechodzić między podpokojami i wysyłać wiadomości do wszystkich uczestników, pracujących w osobnych grupach, informują przedstawiciele platformy. Wydarzenia online organizowane za jej pomocą mogą być dodatkowo chronione przez ustawienie hasła dostępu, unikalnego tokenu, ukrywanie listy uczestników czy manualne zatwierdzanie osób rejestrujących się na webinar.

Tylko w pierwszym tygodniu listopada 2020 roku na ClickMeeting odbyło się niemal 60 tysięcy wydarzeń online, które zgromadziły łącznie prawie 103 tysiące uczestników. Finalnie w tym samym miesiącu łączna liczba uczestników wyniosła rekordowe 2 miliony.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *