Żądanie z 3.238.132.225 nie może być obecnie obsłużone.

Jeśli jesteś właścicielem serwera i taki stan jest niepożądany:

  1. Zaloguj się do swojego panelu DirectAdmin.
  2. Wybierz domenę i przejdź do wtyczki WAF.
  3. Kliknij itwiz.pl -> Ustawienia, dla edycji polityki blokad.
  4. Kliknij itwiz.pl -> Dezaktywuj, dla całkowitego wyłączenia ochrony (nie zalecamy).

Kiedy adres IP jest zablokowany na lokalnej czarnej liście, dostęp możesz odblokować w panelu, wybierając opcję: WAF->itwiz.pl->Statystyki->Sprawdź adres IP, podając powyższe IP. Pamiętaj, że zapora WAF korzysta też z globalnych czarnych list. Jeśli adres trafi na listę globalną, zostanie z niej zdjęty po kilku dniach automatycznie. Jeśli nie chcesz czekać możesz wyłączyć sprawdzanie tych list w ustawieniach WAF -> Ustawienia -> Sprawdzanie list globalnych.

Kod diagnostyczny: Blacklisted (Blacklisted)

Rynek

Cloudware Polska: szybki wzrost na rynku chmury obliczeniowej

Cloudware Polska zamierza wejść na nowe rynki oferując rozwiązania cloud computing dostawcom energii, a także firmom farmaceutycznym i zajmującym się badaniami klinicznymi. Dziś firma specjalizuje się w sektorze bankowo-finansowym oraz telekomunikacyjnym.

Cloudware Polska: szybki wzrost na rynku chmury obliczeniowej

Specjalizacja: chmura obliczeniowa

Jak mówią przedstawiciele Cloudware Polska, firma bardzo uważnie przygląda się sektorowi energetycznemu, szczególnie górnictwu naftowemu i gazownictwu. „Wiele uwagi poświęcamy farmacji i badaniom klinicznym. Przewidujemy tu dużą aktywność w ciągu najbliższych lat. Wierzymy, że energetyka i farmaceutyka to doskonałe rynki dla oferowanych przez nas rozwiązań” – przekonuje Magdalena Waś, dyrektor zarządzająca Cloudware Polska. Firma może pochwalić się znakomitymi wynikami w 2013 roku, kiedy jej przychody wzrosły prawie trzykrotnie z 26,4 mln zł do 69 mln zł. W części usługowej najwięcej przychodów pochodzi ze świadczenia usług wdrożeniowych oraz outsourcingowych, a zaraz po nich za rozwiązania oferowane w modelu cloud computing i usługi integracyjne.

Cloudware Polska kładzie dziś największy nacisk na oferowanie rozwiązań opartych na OpenStack. Zdaniem przedstawicieli tej firmy, jest on – obok OpenNeubula, Eucalyptus i CloudStack – najpopularniejszym, otwartym oprogramowaniem do budowy usług przetwarzania w chmurze. Oferuje jednocześnie dużo większą elastyczność w budowie chmury prywatnej, choć także publicznej, jako usługi oferującej dostarczanie zasobów w modelu IaaS.

Działalność Cloudware Polska w dużej mierze związana jest z rozwiązaniami chmurowymi, czyli najdynamiczniej rozwijającą się częścią rynku IT. Według danych IDC, cały rynek IT w Polsce odnotowuje wzrost na poziomie ok. 3% rocznie, a rynek cloud computing ok. 25%. Dotyczy to przede wszystkim platform związanych z budową chmur prywatnych, ale także i chmur publicznych. Mowa zarówno o oprogramowaniu (SaaS), platformach (PaaS), jak i infrastrukturze (IaaS) oferowanej w modelu cloud computing. „Wdrażamy także rozwiązania z zakresu Business Intelligence, bezpieczeństwa danych, zarządzania usługami, monitoringu infrastruktury i outsourcingowego zarządzania nią w modelu Infrastructure-as-a-Service. Doradzamy klientom w wyborze rozwiązań prowadzących m.in. do obniżenia kosztów związanych z działalnością IT. Doceniamy rozwój projektu OpenStack i kładziemy największy nacisk na oferowanie rozwiązań opartych na nim. Uważamy, że tam jest przyszłość” – opowiada Magdalena Waś.

Przeczytaj również
Asseco z dwucyfrowymi wzrostami we wszystkich segmentach i sektorach działalności w I półroczu 2021 roku

Zdaniem przedstawicieli Cloudware, OpenStack jest – obok OpenNeubula, Eucalyptus i CloudStack – najpopularniejszym, otwartym oprogramowaniem do budowy usług przetwarzania w chmurze. “Oferuje jednocześnie dużo większą elastyczność w budowie chmury prywatnej, choć także publicznej, jako usługi oferującej dostarczanie zasobów w modelu IaaS. Nie bez znaczenia jest częsty cykl wydawania i publikacji nowych wersji oprogramowania, dwa razy w roku i bardzo duże wsparcie społeczności skupionej wokół produktu. Dodatkowo najwięksi dostawcy, tacy jak IBM, HP, Dell, Oracle, czy Redhat, opierają swoje rozwiązania i aktywnie wspiera rozwój tego oprogramowania” – mówi Magdalena Waś.

Jak mówią przedstawiciele Cloudware Polska, najważniejsze i największe wdrożenia rozwiązań chmurowych firma realizowała w branży bankowej, w dużych bankach komercyjnych. „Natomiast u dużego operatora telekomunikacyjnego wdrożyliśmy chmurowe środowisko testowo-deweloperskie z wykorzystaniem IBM Service Delivery Manager. W tej chwili trwają prace nad implementacją OpenStack do tego środowiska” – informuje Magdalena Waś.

Poszukiwani nowi pracownicy

Obecnie firma skupia się na rozwoju zespołu technicznego. W tej chwili Cloudware Polska prowadzi kilkadziesiąt procesów rekrutacyjnych na wysokie stanowiska specjalistyczne. „Chcemy jeszcze mocniej zaistnieć na rynku systemów bezpieczeństwa danych i monitoringu, dlatego zbudowaliśmy w tym drugim obszarze jeden z najsilniejszych zespołów w Polsce i nadal chcemy go rozwijać” – wyjaśnia Magdalena Waś.

Aby przyciągnąć nowych pracowników, firma wdraża projekty służące rozwijaniu pasji pracowników, jak choćby sponsoring drużyny rowerowej TRW Cloudware Team. „Dziś zajmuje ona pozycję lidera w amatorskim sporcie rowerowym. TRW Cloudware Team jest w czołówce uczestników maratonów Poland Bike Marathon, jest też widoczny na trasach Skandia Maraton Lang Team oraz MTB Cross Maraton” – konkluduje dyrektor zarządzająca Cloudware Polska.

Przeczytaj również
Windows będzie lepiej dostosowany do dzisiejszych realiów. Microsoft pokazał Windows 11
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Cloudware Polska: szybki wzrost na rynku chmury obliczeniowej”

  1. Pingback: Plany Cloudware Polska | Cloudware Polska – Lider w obszarze Cloud Computing