InfrastrukturaRynek

Comarch zrealizował projekt chmurowy dla ZUS

Współpraca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z krakowskim koncernem IT miała na celu rozwój Kompleksowego Systemu Informatycznego oraz usprawnienie infrastruktury IT. Zrealizowany projekt Cloud zapewnił platformie serwerowej ZUS m.in. integrację z obecnymi i przyszłymi rozwiązaniami aplikacyjnymi.

Comarch zrealizował projekt chmurowy dla ZUS

Prace nad przedsięwzięciem trwały 2,5 roku i zostały podzielone na sześć etapów. Całość obejmowała m.in. stworzenie i wdrożenie środowiska chmury prywatnej, migrację istniejących serwerów wirtualnych na platformę chmurową oraz wirtualizację serwerów fizycznych.

W rezultacie ZUS otrzymał infrastrukturę chmurową niezależną od dostawcy i przyjazną w obsłudze dla jej użytkowników. Dzięki wdrożeniu zwiększono także wydajność operacyjną i zapewniono dostępność do kluczowych systemów IT. Jak zapewniają przedstawiciele Comarch, pomoże to odnotować roczne oszczędności sięgające ośmiocyfrowych kwot.

“Współpraca z Comarch była kluczowa dla poprawy efektywności ZUS. Doświadczenie tej firmy w podobnych projektach, zaangażowanie i skrupulatne planowanie zapewniły wolną od ryzyka i bezpieczną migrację. W trakcie naszej współpracy pokonaliśmy wiele wyzwań informatycznych i operacyjnych, co zaowocowało niezwykłymi wynikami” – skomentował Grzegorz Zaremba, dyrektor Departamentu Eksploatacji Infrastruktury Informatycznej w ZUS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *