AplikacjeRynek

CorelDRAW zyska nowe funkcje, w tym integrację z Microsoft Teams

Firma Corel przedstawiła nową linię produktów CorelDRAW 2021 obejmującą oprogramowanie do projektowania graficznego CorelDRAW Graphics Suite 2021. W odpowiedzi na potrzeby związane z pracą zdalną, nowy pakiet – dostępny na platformach Windows i macOS – kładzie nacisk na możliwości współpracy, dzięki nowej generacji narzędzi usprawniających proces tworzenia oraz recenzowania projektów, poinformowali przedstawiciele spółki. I tak, przy pomocy aplikacji CorelDRAW.app użytkownicy mogą teraz choćby integrować się z platformą Microsoft Teams.

CorelDRAW zyska nowe funkcje, w tym integrację z Microsoft Teams

 

Użytkownicy oprogramowania mogą zwiększyć swoją produktywność, ponieważ umożliwia ono przekazanie kontroli nad projektami i zasobami. Z kolei zaawansowane funkcje edycji ilustracji i zdjęć pozwalają projektantom na szybsze tworzenie prac, wskazują specjaliści Corel. Dodają również, iż aplikacja CorelDRAW.app została zoptymalizowana pod kątem obsługi dotykowej i jest dostępna także na iPada – pozwala to grafikom na możliwość realizowania projektów w dowolnym miejscu i z praktycznie dowolnego urządzenia.

„Sposób, w jaki pracujemy, zmienia się szybciej, niż jeszcze niedawno byliśmy w stanie sobie wyobrazić, dlatego pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 wychodzi naprzeciw potrzebom projektantów. W czasach, gdy łączność z innymi jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, nasze narzędzia umożliwiają zespołom dzielenie się inspiracjami i opiniami w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy pracownicy znajdują się w innym mieście, czy też są rozproszeni po całym świecie” – skomentował John Falsetto, Senior Director of Products, Graphics and Productivity.

Nowy pakiet upraszcza złożone działania i daje projektantom pełną kontrolę nad procesem twórczym — bez względu na to, czy pracują w systemie Windows, czy macOS, w przeglądarce czy na urządzeniu mobilnym.

Nowe funkcje CorelDRAW

Stały kontakt, monitorowanie i wspólna praca z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym.

 • Pulpit: Pulpit w programie CorelDRAW® 2021 i aplikacji CorelDRAW.app pełni rolę centrum współpracy, w którym dostępne są pliki projektowe w chmurze, a jedno kliknięcie wystarczy, aby wyświetlić podgląd, zobaczyć liczbę komentarzy i członków zespołu oraz stan pracy. Użytkownicy mają możliwość bezpośredniego udostępniania projektów z poziomu programu CorelDRAW 2021 bez konieczności otwierania poszczególnych plików.
 • Komentarze publikowane na bieżąco: Recenzenci i osoby zatwierdzające mogą teraz dodawać komentarze i adnotacje do dokumentów w aplikacji CorelDRAW.app, a informacje o tym są natychmiast wyświetlane w pliku roboczym projektanta w programie CorelDRAW 2021 na platformie. Udostępnianie uwag i komentarzy w czasie rzeczywistym eliminuje przestoje i przyspiesza zatwierdzanie projektów.
 • Integracja z programem Microsoft Teams: Klienci korporacyjni mogą wyświetlać i edytować pliki projektów przy pomocy aplikacji CorelDRAW.app for Teams. Wystarczy zalogować się za pomocą firmowego konta użytkownika Microsoft 365, aby tworzyć nowe projekty oraz w czasie rzeczywistym przeglądać projekty wspólnie z członkami zespołu.

Wydajniejsza praca i większa kontrola nad projektami oraz zasobami.

 • Widok wielostronicowy: Użytkownicy mogą wyświetlać i edytować wszystkie zasoby cyfrowe w projekcie oraz zarządzać nimi z poziomu jednego widoku. Są oni również w stanie przenosić i kopiować obiekty między stronami, porównywać projekty, zestawiając je obok siebie, i z łatwością zmieniać kolejność stron, układając je według dowolnego pomysłu.
 • Okno dokowane/inspektor strony: W nowym widoku matrycy miniatur w oknie dokowanym/inspektorze stron znajdują się wszystkie strony projektu, dzięki czemu można łatwo nimi zarządzać oraz je sortować. Użytkownicy zyskują możliwość poruszania się po projektach, dodawania ich, usuwania i zmiany ich nazwy oraz, za pomocą jednego kliknięcia, przełączać tryby wyświetlania, tak aby skupić się na jednej stronie lub skorzystać z nowego widoku wielostronicowego.
 • Eksport wielu zasobów: Elastyczne opcje eksportowania stron i obiektów pozwolą zaoszczędzić czas oraz umożliwią tworzenie własnej listy zasobów do wyeksportowania jednym kliknięciem. Projektanci mogą wyeksportować ten sam element projektu w różnych rozmiarach, rozdzielczościach i formatach plików – co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku tworzenia w aplikacjach internetowych i na urządzeniach mobilnych – albo w prosty sposób wyeksportować kilka elementów z użyciem takich samych ustawień. Strony i obiekty można eksportować w różnych standardowych formatach, w tym jako pliki PDF.

Zaawansowane funkcje ilustratorskie upraszczają skomplikowane procesy.

 • Rysowanie w perspektywie: Teraz rysowanie obiektów lub ilustrowanych scen w perspektywie przebiega szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek. Użytkownik może wybrać jedno-, dwu- lub trzypunktową perspektywę, rysować lub dodawać istniejącą grupę obiektów na współdzielonej płaszczyźnie perspektywy oraz swobodnie przenosić i edytować obiekty.
 • Prowadnice i nowa opcja przyciągania tylko do innych obiektów: Dzięki tej funkcji projektanci zyskali możliwość zarządzania niestandardowymi prowadnicami i mogą jednym kliknięciem przełączać widok ze skali rzeczywistej na wymiary strony. Opcja przyciągania tylko do innych obiektów pozwoli szybko i precyzyjnie przenosić i przekształcać elementy projektu dzięki możliwości włączania i wyłączania przyciągania.

CorelDRAW zyska nowe funkcje, w tym integrację z Microsoft Teams

Progresywna edycja zdjęć

 • Okno dokowane/inspektor dopasowań: Projektanci zyskali natychmiastowy dostęp do najważniejszych i najczęściej używanych filtrów, aby pracować w niedestrukcyjny sposób w czasie rzeczywistym i widząc kontekst oraz możliwość szybkiego wydzielania obiektów i obszarów na obrazkach przy użyciu nowego trybu dopasowania lokalnego. Dodatkowo mogą zapisywać ustawienia w celu ich późniejszego wykorzystania i dostosowywać ulubione filtry, aby móc od razu rozpocząć pracę.
 • Zamiana kolorów: Dostępna w nowym oknie dokowanym / inspektorze dopasowań funkcja zamiany kolorów umożliwia precyzyjną i dopracowaną modyfikację barwy, nasycenia i jasności obrazka. Dzięki temu, ulepszonemu tokowi pracy z kolorami, projektanci mogą uzyskać bardziej naturalne rezultaty edycji zdjęć w czasie dużo krótszym niż dotychczas.
 • Obsługa formatu HEIF: Obsługa formatu HEIF (High Efficiency Image File) w programach Corel PHOTO-PAINT i CorelDRAW 2021 pozwala na korzystanie ze zdjęć wykonanych przy pomocy smartfonów iPhone.

Oprogramowanie dostępne z poziomu online lub na komputerach z systemem Windows i macOS i urządzeniach mobilnych.

 • Natywna obsługa układu Apple silicon: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 na komputery z systemem macOS został opracowany pod kątem wykorzystania niezwykłej mocy i wydajności układu Apple M1. Ponadto, menu, okna i widoki, pola i etykiety, przyciski oraz inne elementy interfejsu użytkownika odzwierciedlają aktualny wygląd systemu macOS Big Sur.
 • Aplikacja CorelDRAW.app dostosowana do obsługi dotykowej: Dzięki nowemu interfejsowi dostosowanemu do ekranów dotykowych aplikacja CorelDRAW.app poszerza zakres możliwości korzystania z urządzeń mobilnych.
 • CorelDRAW.app na tablety iPad: Nowa aplikacja na iPady jeszcze bardziej ułatwia projektowanie poza biurem, a także umożliwia recenzowanie projektów i dodawanie adnotacji do udostępnionych plików projektu z dowolnego miejsca.
 • Wydajność wyświetlania w systemie Windows 10: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 został zoptymalizowany pod kątem pełnego wykorzystania możliwości procesorów graficznych (GPU). Zapewnia nawet 14,6 razy płynniejsze panoramowanie i 4,4 razy płynniejsze powiększanie.

CorelDRAW zyska nowe funkcje, w tym integrację z Microsoft Teams

Dostępność i ceny pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2021

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021, w wersjach na platformy Windows i macOS, dostępny jest w języku polskim, angielskim, brazylijskim portugalskim, chińskim uproszczonym, chińskim tradycyjnym, czeskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, rosyjskim, tureckim oraz włoskim. Najnowsza wersja oprogramowania jest również dostępna w języku szwedzkim. Jak informują przedstawiciele Corel, cena subskrypcji wynosi 1 600 PLN za rok. Dostępne są licencje stałe w sugerowanej cenie detalicznej 3 199 PLN. Ceny zawierają podatek VAT.

Co istotne, funkcje usprawniające współpracę w aplikacji CorelDRAW.app dostępne są tylko w ramach subskrypcji pakietu CorelDRAW Graphics Suite, licencji z programem serwisowania lub dodatkowej subskrypcji CorelDRAW.app Pro dla posiadaczy licencji stałej. Z kolei aplikacja CorelDRAW.app dla Microsoft Teams jest dostępna z aplikacją CorelDRAW.app Enterprise, będącą elementem oferty CorelDRAW dla firm i przedsiębiorstw, a więc wymaga posiadania konta Microsoft 365.

Firma Corel wprowadza również nowe produkty CorelDRAW Essentials 2021 i CorelDRAW Standard 2021, oferujące m.in. małym firmom wydajne, niedrogie rozwiązania dostosowane do ich potrzeb, podsumowują przedstawiciele producenta.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *