AplikacjeRynek

CorelDRAW zyska nowe funkcje, w tym integrację z Microsoft Teams

Firma Corel przedstawiła nową linię produktów CorelDRAW 2021 obejmującą oprogramowanie do projektowania graficznego CorelDRAW Graphics Suite 2021. W odpowiedzi na potrzeby związane z pracą zdalną, nowy pakiet – dostępny na platformach Windows i macOS – kładzie nacisk na możliwości współpracy, dzięki nowej generacji narzędzi usprawniających proces tworzenia oraz recenzowania projektów, poinformowali przedstawiciele spółki. I tak, przy pomocy aplikacji CorelDRAW.app użytkownicy mogą teraz choćby integrować się z platformą Microsoft Teams.

CorelDRAW zyska nowe funkcje, w tym integrację z Microsoft Teams

 

Użytkownicy oprogramowania mogą zwiększyć swoją produktywność, ponieważ umożliwia ono przekazanie kontroli nad projektami i zasobami. Z kolei zaawansowane funkcje edycji ilustracji i zdjęć pozwalają projektantom na szybsze tworzenie prac, wskazują specjaliści Corel. Dodają również, iż aplikacja CorelDRAW.app została zoptymalizowana pod kątem obsługi dotykowej i jest dostępna także na iPada – pozwala to grafikom na możliwość realizowania projektów w dowolnym miejscu i z praktycznie dowolnego urządzenia.

„Sposób, w jaki pracujemy, zmienia się szybciej, niż jeszcze niedawno byliśmy w stanie sobie wyobrazić, dlatego pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 wychodzi naprzeciw potrzebom projektantów. W czasach, gdy łączność z innymi jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, nasze narzędzia umożliwiają zespołom dzielenie się inspiracjami i opiniami w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy pracownicy znajdują się w innym mieście, czy też są rozproszeni po całym świecie” – skomentował John Falsetto, Senior Director of Products, Graphics and Productivity.

Nowy pakiet upraszcza złożone działania i daje projektantom pełną kontrolę nad procesem twórczym — bez względu na to, czy pracują w systemie Windows, czy macOS, w przeglądarce czy na urządzeniu mobilnym.

Nowe funkcje CorelDRAW

Stały kontakt, monitorowanie i wspólna praca z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym.

 • Pulpit: Pulpit w programie CorelDRAW® 2021 i aplikacji CorelDRAW.app pełni rolę centrum współpracy, w którym dostępne są pliki projektowe w chmurze, a jedno kliknięcie wystarczy, aby wyświetlić podgląd, zobaczyć liczbę komentarzy i członków zespołu oraz stan pracy. Użytkownicy mają możliwość bezpośredniego udostępniania projektów z poziomu programu CorelDRAW 2021 bez konieczności otwierania poszczególnych plików.
 • Komentarze publikowane na bieżąco: Recenzenci i osoby zatwierdzające mogą teraz dodawać komentarze i adnotacje do dokumentów w aplikacji CorelDRAW.app, a informacje o tym są natychmiast wyświetlane w pliku roboczym projektanta w programie CorelDRAW 2021 na platformie. Udostępnianie uwag i komentarzy w czasie rzeczywistym eliminuje przestoje i przyspiesza zatwierdzanie projektów.
 • Integracja z programem Microsoft Teams: Klienci korporacyjni mogą wyświetlać i edytować pliki projektów przy pomocy aplikacji CorelDRAW.app for Teams. Wystarczy zalogować się za pomocą firmowego konta użytkownika Microsoft 365, aby tworzyć nowe projekty oraz w czasie rzeczywistym przeglądać projekty wspólnie z członkami zespołu.

Wydajniejsza praca i większa kontrola nad projektami oraz zasobami.

 • Widok wielostronicowy: Użytkownicy mogą wyświetlać i edytować wszystkie zasoby cyfrowe w projekcie oraz zarządzać nimi z poziomu jednego widoku. Są oni również w stanie przenosić i kopiować obiekty między stronami, porównywać projekty, zestawiając je obok siebie, i z łatwością zmieniać kolejność stron, układając je według dowolnego pomysłu.
 • Okno dokowane/inspektor strony: W nowym widoku matrycy miniatur w oknie dokowanym/inspektorze stron znajdują się wszystkie strony projektu, dzięki czemu można łatwo nimi zarządzać oraz je sortować. Użytkownicy zyskują możliwość poruszania się po projektach, dodawania ich, usuwania i zmiany ich nazwy oraz, za pomocą jednego kliknięcia, przełączać tryby wyświetlania, tak aby skupić się na jednej stronie lub skorzystać z nowego widoku wielostronicowego.
 • Eksport wielu zasobów: Elastyczne opcje eksportowania stron i obiektów pozwolą zaoszczędzić czas oraz umożliwią tworzenie własnej listy zasobów do wyeksportowania jednym kliknięciem. Projektanci mogą wyeksportować ten sam element projektu w różnych rozmiarach, rozdzielczościach i formatach plików – co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku tworzenia w aplikacjach internetowych i na urządzeniach mobilnych – albo w prosty sposób wyeksportować kilka elementów z użyciem takich samych ustawień. Strony i obiekty można eksportować w różnych standardowych formatach, w tym jako pliki PDF.

Zaawansowane funkcje ilustratorskie upraszczają skomplikowane procesy.

 • Rysowanie w perspektywie: Teraz rysowanie obiektów lub ilustrowanych scen w perspektywie przebiega szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek. Użytkownik może wybrać jedno-, dwu- lub trzypunktową perspektywę, rysować lub dodawać istniejącą grupę obiektów na współdzielonej płaszczyźnie perspektywy oraz swobodnie przenosić i edytować obiekty.
 • Prowadnice i nowa opcja przyciągania tylko do innych obiektów: Dzięki tej funkcji projektanci zyskali możliwość zarządzania niestandardowymi prowadnicami i mogą jednym kliknięciem przełączać widok ze skali rzeczywistej na wymiary strony. Opcja przyciągania tylko do innych obiektów pozwoli szybko i precyzyjnie przenosić i przekształcać elementy projektu dzięki możliwości włączania i wyłączania przyciągania.

CorelDRAW zyska nowe funkcje, w tym integrację z Microsoft Teams

Progresywna edycja zdjęć

 • Okno dokowane/inspektor dopasowań: Projektanci zyskali natychmiastowy dostęp do najważniejszych i najczęściej używanych filtrów, aby pracować w niedestrukcyjny sposób w czasie rzeczywistym i widząc kontekst oraz możliwość szybkiego wydzielania obiektów i obszarów na obrazkach przy użyciu nowego trybu dopasowania lokalnego. Dodatkowo mogą zapisywać ustawienia w celu ich późniejszego wykorzystania i dostosowywać ulubione filtry, aby móc od razu rozpocząć pracę.
 • Zamiana kolorów: Dostępna w nowym oknie dokowanym / inspektorze dopasowań funkcja zamiany kolorów umożliwia precyzyjną i dopracowaną modyfikację barwy, nasycenia i jasności obrazka. Dzięki temu, ulepszonemu tokowi pracy z kolorami, projektanci mogą uzyskać bardziej naturalne rezultaty edycji zdjęć w czasie dużo krótszym niż dotychczas.
 • Obsługa formatu HEIF: Obsługa formatu HEIF (High Efficiency Image File) w programach Corel PHOTO-PAINT i CorelDRAW 2021 pozwala na korzystanie ze zdjęć wykonanych przy pomocy smartfonów iPhone.

Oprogramowanie dostępne z poziomu online lub na komputerach z systemem Windows i macOS i urządzeniach mobilnych.

 • Natywna obsługa układu Apple silicon: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 na komputery z systemem macOS został opracowany pod kątem wykorzystania niezwykłej mocy i wydajności układu Apple M1. Ponadto, menu, okna i widoki, pola i etykiety, przyciski oraz inne elementy interfejsu użytkownika odzwierciedlają aktualny wygląd systemu macOS Big Sur.
 • Aplikacja CorelDRAW.app dostosowana do obsługi dotykowej: Dzięki nowemu interfejsowi dostosowanemu do ekranów dotykowych aplikacja CorelDRAW.app poszerza zakres możliwości korzystania z urządzeń mobilnych.
 • CorelDRAW.app na tablety iPad: Nowa aplikacja na iPady jeszcze bardziej ułatwia projektowanie poza biurem, a także umożliwia recenzowanie projektów i dodawanie adnotacji do udostępnionych plików projektu z dowolnego miejsca.
 • Wydajność wyświetlania w systemie Windows 10: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 został zoptymalizowany pod kątem pełnego wykorzystania możliwości procesorów graficznych (GPU). Zapewnia nawet 14,6 razy płynniejsze panoramowanie i 4,4 razy płynniejsze powiększanie.

CorelDRAW zyska nowe funkcje, w tym integrację z Microsoft Teams

Dostępność i ceny pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2021

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021, w wersjach na platformy Windows i macOS, dostępny jest w języku polskim, angielskim, brazylijskim portugalskim, chińskim uproszczonym, chińskim tradycyjnym, czeskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, rosyjskim, tureckim oraz włoskim. Najnowsza wersja oprogramowania jest również dostępna w języku szwedzkim. Jak informują przedstawiciele Corel, cena subskrypcji wynosi 1 600 PLN za rok. Dostępne są licencje stałe w sugerowanej cenie detalicznej 3 199 PLN. Ceny zawierają podatek VAT.

Co istotne, funkcje usprawniające współpracę w aplikacji CorelDRAW.app dostępne są tylko w ramach subskrypcji pakietu CorelDRAW Graphics Suite, licencji z programem serwisowania lub dodatkowej subskrypcji CorelDRAW.app Pro dla posiadaczy licencji stałej. Z kolei aplikacja CorelDRAW.app dla Microsoft Teams jest dostępna z aplikacją CorelDRAW.app Enterprise, będącą elementem oferty CorelDRAW dla firm i przedsiębiorstw, a więc wymaga posiadania konta Microsoft 365.

Firma Corel wprowadza również nowe produkty CorelDRAW Essentials 2021 i CorelDRAW Standard 2021, oferujące m.in. małym firmom wydajne, niedrogie rozwiązania dostosowane do ich potrzeb, podsumowują przedstawiciele producenta.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *