Zmiany kadrowe

Costas Tziamalis wiceprezesem Grupy ASBIS

Na nowym stanowisku menedżer odpowiadał będzie – wraz z pozostałymi członkami Rady Dyrektorów – za dalsze tworzenie i nadzorowanie strategii działań międzynarodowych Grupy. Nadal kierował będzie również departamentami relacji inwestorskich i zarządzania ryzykiem oraz brał aktywny udział w projektach inwestycyjnych Grupy, a także w edukacji i rozwoju zawodowym pracowników – poinformowali przedstawiciele ASBIS. 

Costas Tziamalis wiceprezesem Grupy ASBIS

Costas Tziamalis ma wykształcenie wyższe z zakresu finansów i jest związany z Grupą ASBIS od 20 lat. Karierę zawodową rozpoczął w bankowości prywatnej BNP Paribas na Cyprze, a następnie dołączył do Domu Maklerskiego Proteas Asset Management. W ramach firmy ASBIS przeszedł on ścieżkę rozwoju od kierownika projektów finansowych, korporacyjnego kontrolera kredytowego i kierownika ds. relacji inwestorskich do dyrektora ds. ryzyka i relacji inwestorskich. Aktywnie uczestniczył w rozwoju organizacji i wzmacnianiu jej pozycji na wszystkich rynkach.

„Costas jest jednym z czołowych menedżerów tworzących sukces ASBIS. Do tej pory nie tylko sprawnie nadzorował nasze działania w zakresie relacji inwestorskich i zarządzania ryzykiem Grupy, ale także aktywnie wspierał rozwój całej organizacji. Był obecny, gdy Grupa stanęła w obliczu wielu kryzysów i pomógł jej wyjść z nich silniejszą. Costas udowodnił również, że ma bardzo dobre wyczucie biznesowe i potrafi zauważyć i zrealizować potencjał prowadzonych projektów oraz talent do motywowania ludzi i wydobywania z nich tego, co najlepsze. Od wielu lat jest aktywnie zaangażowany w tworzenie i realizację naszej strategii. Jestem przekonany, że razem wyniesiemy ASBIS na jeszcze wyższy poziom” – powiedział Costas Tziamalis, członek zarządu oraz dyrektor ds. relacji inwestorskich i ryzyka ASBISc Enterprises Plc.

W strukturze Grupy nowo utworzone stanowisko wiceprezesa podlega bezpośrednio Siergiejowi Kostevitch’owi, dyrektorowi generalnemu i prezesowi zarządu Grupy ASBIS.

“Jestem zaszczycony tą nominacją, która motywuje mnie do jeszcze większych wysiłków na rzecz dalszego rozwoju ASBIS i pragnę zapewnić wszystkich, którzy we mnie wierzyli, że dołożę wszelkich starań, aby ASBIS był znacznie większą i bardziej dochodową organizacją. Wierzę, że naszym najważniejszym zadaniem w tej chwili będzie zadbanie o to, abyśmy nie tylko czerpali korzyści z sukcesu i fundamentów z poprzednich lat, ale także rozwijali firmę poprzez nowe wyzwania, które obecnie przed nami stoją” – skomentował Costas Tziamalis.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *