Rynek

Cyfrowemu Szczytowi IGF 2021 towarzyszyć będzie Młodzieżowy Szczyt Youth IGF Summit

Internet Governance Forum (IGF), czyli Światowy Szczyt Cyfrowy, odbędzie się – po raz pierwszy w Polsce – w dniach 6-10 grudnia w Katowicach. Jest to wydarzenie, w trakcie którego o zarządzaniu internetem debatują przedstawiciele rządów, sektora prywatnego, nauki, organizacji społecznych i technicznych. Jednym z ważnych wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt Youth IGF Summit, który odbędzie się 6 grudnia w godz. 16.00-18.30, pod patronatem firmy NASK.

Cyfrowemu Szczytowi IGF 2021 towarzyszyć będzie Młodzieżowy Szczyt Youth IGF Summit

Jak informują organizatorzy, tegoroczny Youth Summit ma nie tylko służyć jako forum wymiany pomysłów młodych ludzi, ale ma także stać się platformą, która pomoże w dotarcie z tymi pomysłami do ludzi i organizacji, którzy mogliby pomóc wdrożyć je w życie.

Stąd narodził się Project Youth Summit, tworzony w partnerstwie z dwiema innymi, dużymi organizacjami młodzieżowymi – Youth Observatory (działająca w ramach Internet Society) i Youth Coalition on Internet Governance. Ponadto, wsparcia udziela także organizacja Friends For Leadership, zrzeszająca młodych ludzi z całego świata oraz Women in AI, której celem jest promowanie entuzjastek sztucznej inteligencji na światową skalę.

Ideą projektu jest przygotowywanie młodych ludzi do Youth Summitu poprzez wyposażenie ich w umiejętności z zakresu policy-makingu. Dlatego też hasło Projektu brzmi (za piosenką Elvisa Presley’a) “Less conversation, more action”. Obecnie w projekcie bierze udział 81 osób, podzielonych pomiędzy dedykowane grupy robocze. Uczestnicy, pochodzący z całego świata, reprezentują różne grupy takie jak administracja rządowa, sektor prywatny, społeczeństwo informacyjne i społeczność techniczna. Ich głównym zadaniem jest stworzenie Points of Action, propozycji rozwiązań określonych problemów, które uczestnicy dostrzegają w poszczególnych obszarach związanych z zarządzaniem internetem. Co jednak istotne, są to postulaty skierowane do konkretnych podmiotów (rządów, poza – i rządowych organizacji, sektora prywatnego), których przedstawiciele będą obecni na IGF.

Jak możesz się włączyć?

Chociaż rekrutacja na Project Youth Summit już jest zamknięta, organizatorzy chcą, aby jak najwięcej młodych osób mogło włączyć się w jego tworzenie i zapraszają na poniższe wydarzenia:

Youth Summit Working Session
W pierwszym tygodniu grudnia odbędzie się otwarte wydarzenie na platformie Zoom, w trakcie którego zaprezentowane zostaną wyniki wspomnianego projektu – Points of Action. Następnie, w ośmiu pokojach (breakout rooms) odbędzie się debata, w trakcie której każdy obecny będzie mógł wypowiedzieć się na temat postulatów i zasugerować swoje zmiany lub uzupełnienia. Wszystkie propozycje będą na bieżąco notowane we wspólnych dokumentach Google, na podstawie których zostaną opracowane finalne wersje Points of Action do zaprezentowania na Youth Summit.

Kiedy: 1 grudnia o godz. 12:00 CET i 2 grudnia o godz. 5:00 CET.

Youth Summit
To na nim zostaną zaprezentowane finalne wyniki projektu. Ponadto, to świetna okazja, żeby poznać młodych ludzi z całego świata, a także przedstawicieli rządów, sektora prywatnego, nauki, organizacji społecznych i technicznych, którzy są zainteresowani pomysłami młodych ludzi oraz ich wspieraniem.

Kiedy: 6 grudnia o godz. 16.00-18.30 CET

Jednym z założeń projektu jest także to, że nie kończy się on po tegorocznym IGF. Dlatego organizatorzy zapraszają również do kontaktu przez kanały na social media (YIGF Poland lub Projkatu) lub pod adresem e-mail: projectyouthsummit@gmail.com także po wydarzeniu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *