AplikacjeRynek

Darczyńca – aplikacja chmurowa wspierająca działania pomocowe samorządów

Firma Infonet Projekt zaprezentowała aplikację chmurową Darczyńca – rozwiązanie dla samorządów i organizacji społecznych do skoordynowanego oraz transparentnego zarządzania przekazywaniem darów od mieszkańców. Aplikacja ta hostowana jest w chmurze IBM Cloud.

Darczyńca – aplikacja chmurowa wspierająca działania pomocowe samorządów

Bezpłatna aplikacja Darczyńca to cyfrowy most łączący samorządy i organizacje pozarządowe ze społecznością lokalną, umożliwiając mieszkańcom publikowanie informacji o przedmiotach, takich jak książki, ubrania czy zabawki, które chcą przekazać organizacjom pomocowym za darmo. Wystarczy instalacja na smartfonie. W ten sposób informacje od mieszkańców trafiają np. do Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, lokalnej fundacji lub instytucji charytatywnej. Każda z nich może również publikować bieżące potrzeby i prosić mieszkańców o pomoc, wskazują twórcy aplikacji.

„Przy wsparciu technologicznym IBM, oddajemy w ręce samorządów i mieszkańców nowatorskie i bezpieczne narzędzie cyfrowe, które otwiera nowy rozdział w organizowaniu pomocy. Konsultacje z przedstawicielami instytucji społecznych utwierdziły nas w przekonaniu o zasadności tego projektu” – mówi Piotr Fabiański, prezes zarządu firmy Infonet Projekt. „Platformę opartą na chmurze wdrażają miasta, gminy wiejskie lub organizacje lokalne, a więc podmioty, które najlepiej znają potrzeby lokalne. Dzięki temu oddający przedmioty mają pewność, że trafią one do najbardziej potrzebujących w okolicy. Zdecydowaliśmy się na wybór chmury IBM Cloud ze względu na skalowalność tego rozwiązania, co wpisuje się w nasz plan zaangażowania w projekt Darczyńcy jak największej ilości samorządów” – podkreśla.

Jako pierwsze miasto w Polsce, aplikację Darczyńca udostępniła mieszkańcom bezpłatnie Bielsko-Biała.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *