Branża ITRynek

Darmowy kurs IT w COI – ruszyła druga edycja programu „Nowi MY w IT: Różnorodność nie ma granic”

Celem projektu jest promowanie inkluzywności i wyrównywanie szans zatrudnienia w branży IT. Kurs w formie zdalnej ruszył 15 kwietnia 2024 roku na stronie nowimy.coi.gov.pl., ale nadal każda pełnoletnia osoba może się na niego zapisać. Na najlepszych uczestników czeka staż w Centralnym Ośrodku Informatyki.

Darmowy kurs IT w COI – ruszyła druga edycja programu „Nowi MY w IT: Różnorodność nie ma granic”

Udział w kursie jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę nowimy.coi.gov.pl, a następnie kliknąć „Zapisz się na kurs”. Użytkownik będzie automatycznie przekierowany na Platformę Edukacyjną Gov.pl, do której uzyska dostęp, logując się poprzez Profil Zaufany. Po zalogowaniu na ekranie początkowym wyświetlą się kursy, do których zapisał się użytkownik. Aby wybrać kurs „Nowi MY w IT”, należy przejść za pomocą opcji „Przeglądaj kursy” do strony z katalogiem kursów oraz odszukać kurs „Nowi MY w IT”, następnie kliknąć „Dowiedz się więcej” oraz „Rozpocznij kurs”. Co ważne, szkolenie jest dostępne w dwóch wersjach językowych – polskiej oraz ukraińskiej.

Pierwszy etap kursu dostarcza takie same treści edukacyjne, jakie przedstawiono w poprzedniej edycji programu, odbywa się zdalnie i składa się z trzech modułów szkoleniowych. Każdy z nich zostanie zakończony testem wiedzy, który będzie można zaliczyć do 15 lipca 2024 roku. W przypadku dużej liczby zgłoszeń możliwe jest zlecenie uczestnikom dodatkowych zadań weryfikujących wiedzę.

Kolejnym etapem kursu będzie trwający cztery miesiące bootcamp, do którego zaproszonych zostanie 40 osób z pierwszego etapu, które uzyskają najlepsze wyniki w testach wiedzy. Bootcamp odbędzie się od sierpnia do listopada 2024 roku. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy będą poznawali tajniki branży IT i zgłębiali zagadnienia z trzech dziedzin: kierowania projektem, analizy biznesowej i testowania manualnego. Uczestnicy otrzymają praktyczną wiedzą, aby rozpocząć pracę w branży IT. Po jego ukończeniu 30 uczestników będzie mogło przystąpić do programu stażowego i rozpocząć karierę w IT pod auspicjami Centralnego Ośrodka Informatyki.

“Program ma pokazać to, jak ważna jest dziś debata o różnorodności i otwartość na wszystkich bez względu na wiek, płeć czy wyzwania, z jakimi mierzą się na co dzień. Danie im szansy rozwinięcia kariery w coraz bardziej zróżnicowanym środowisku IT, jest kluczowe dla mnie i całej organizacji. Dzięki różnorodności doświadczeń, perspektyw i stylów myślenia zespoły projektowe są w stanie lepiej rozwiązywać problemy, tworzyć bardziej kreatywne rozwiązania i dostosowywać się do zmieniających się potrzeb rynku. To dla nas szczególnie ważne, ponieważ w COI tworzymy rozwiązania, z których korzystają miliony Polek i Polaków. Kibicuję wszystkim uczestnikom programu i nie mogę się doczekać tego, kiedy najlepszych z nich powitam jako nowych pracowników” – skomentował Radosław Maćkiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki.

Uczestnicy programu, tak jak w przypadku pierwszej edycji, otrzymają dostęp do wysokiej jakości szkoleń, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z branży IT i wieloletnich pracowników COI w formie webinarów, serii podcastów i spotkań eksperckich. W ramach programu oferowane będą również indywidualne szkolenia mentoringowe, co pozwoli uczestnikom na zdobycie cennych wskazówek od doświadczonych profesjonalistek i profesjonalistów pracujących od lat w branży.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *