Zmiany kadrowe

Pascal Daloz nowym dyrektorem ds. operacyjnych w Dassault Systèmes

Pascal Daloz został powołany na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych Dassault Systèmes. To nowe stanowisko, stworzone w celu rozszerzenia i wzmocnienia pozycji nowego pokolenia liderów oraz wspierania strategicznego rozwoju firmy. Pascal Daloz pozostanie nadal dyrektorem finansowym Dassault Systèmes. Rolę tę pełni od 2018 roku

Jako dyrektor ds. operacyjnych, Pascal Daloz będzie kierował Komitetem Wykonawczym ds. Operacyjnych (Executive Operations Committee), tj. nową jednostką organizacyjną, która będzie wspierała wprowadzanie innowacji w dziedzinach takich jak biotechnologia i ochrona zdrowia, niektóre gałęzie produkcji przemysłowej, infrastruktura czy rozwój miast. Pascal Daloz będzie koordynował proces decyzyjny na poziomie operacyjnym dla wszystkich strategicznych obszarów przedsiębiorstwa, w tym dla platformy 3DEXPERIENCE i jedenastu marek, współpracy z przemysłem, obecności firmy na świecie, HR i administracji.

Pascal Daloz ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu strategiami i innowacjami technologicznymi. Pracę w Dassault Systèmes rozpoczął w 2001 r. jako wiceprezes ds. badań i rozwoju. W 2003 roku został mianowany wiceprezesem ds. strategii i rozwoju przedsiębiorstwa, a w roku 2007 wiceprezesem wykonawczym ds. strategii i marketingu. W 2010 roku Pascal Daloz został odpowiedzialny za wszystkie marki przedsiębiorstwa, początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. strategii przedsiębiorstwa i rozwoju rynkowego, a następnie, w 2014 roku, jako wiceprezes wykonawczy ds. marek i rozwoju przedsiębiorstwa. W roku 2018 został mianowany dyrektorem finansowym i dyrektorem wykonawczym ds. strategii.

Pascal Daloz rozpoczął swoją karierę w 1992 roku jako konsultant ds. technologii i analityk technologii wspierających sprzedaż w Credit Suisse. Ukończył École des Mines de Paris w Paryżu. Wspólnie z innymi autorami opracował kilka pozycji książkowych na temat innowacyjności. W roku 2010 otrzymał nagrodę Hermès de l’Innovation za zasługi w organizowaniu relacji w miejscu pracy.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *