Zmiany kadrowe

Pascal Daloz nowym dyrektorem ds. operacyjnych w Dassault Systèmes

Pascal Daloz został powołany na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych Dassault Systèmes. To nowe stanowisko, stworzone w celu rozszerzenia i wzmocnienia pozycji nowego pokolenia liderów oraz wspierania strategicznego rozwoju firmy. Pascal Daloz pozostanie nadal dyrektorem finansowym Dassault Systèmes. Rolę tę pełni od 2018 roku

Pascal Daloz nowym dyrektorem ds. operacyjnych w Dassault Systèmes

Jako dyrektor ds. operacyjnych, Pascal Daloz będzie kierował Komitetem Wykonawczym ds. Operacyjnych (Executive Operations Committee), tj. nową jednostką organizacyjną, która będzie wspierała wprowadzanie innowacji w dziedzinach takich jak biotechnologia i ochrona zdrowia, niektóre gałęzie produkcji przemysłowej, infrastruktura czy rozwój miast. Pascal Daloz będzie koordynował proces decyzyjny na poziomie operacyjnym dla wszystkich strategicznych obszarów przedsiębiorstwa, w tym dla platformy 3DEXPERIENCE i jedenastu marek, współpracy z przemysłem, obecności firmy na świecie, HR i administracji.

Pascal Daloz ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu strategiami i innowacjami technologicznymi. Pracę w Dassault Systèmes rozpoczął w 2001 r. jako wiceprezes ds. badań i rozwoju. W 2003 roku został mianowany wiceprezesem ds. strategii i rozwoju przedsiębiorstwa, a w roku 2007 wiceprezesem wykonawczym ds. strategii i marketingu. W 2010 roku Pascal Daloz został odpowiedzialny za wszystkie marki przedsiębiorstwa, początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. strategii przedsiębiorstwa i rozwoju rynkowego, a następnie, w 2014 roku, jako wiceprezes wykonawczy ds. marek i rozwoju przedsiębiorstwa. W roku 2018 został mianowany dyrektorem finansowym i dyrektorem wykonawczym ds. strategii.

Pascal Daloz rozpoczął swoją karierę w 1992 roku jako konsultant ds. technologii i analityk technologii wspierających sprzedaż w Credit Suisse. Ukończył École des Mines de Paris w Paryżu. Wspólnie z innymi autorami opracował kilka pozycji książkowych na temat innowacyjności. W roku 2010 otrzymał nagrodę Hermès de l’Innovation za zasługi w organizowaniu relacji w miejscu pracy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *