AnalitykaPolecane tematy

Data Science Day rozpocznie wirtualną konferencję Beyond Tomorrow

Promocja

Pierwszy dzień konferencji Beyond Tomorrow jest przeznaczony dla każdego, kto na co dzień ma do czynienia z cyfrową transformacją: specjalistów data science, entuzjastów rozwiązań open source czy liderów zespołów analitycznych.

Data Science Day rozpocznie wirtualną konferencję Beyond Tomorrow

Biznes wciąż szuka sposobów na poradzenie sobie z kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19, której druga fala właśnie obejmuje Europę. W obecnych, niepewnych czasach możliwość opracowywania trafnych prognoz w oparciu o narzędzia analityczne stała się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. To z kolei przyczynia się do wzrostu roli specjalistów data science w organizacjach każdego sektora. Dlatego teraz jest idealny moment, aby zainteresować się rozpoczęciem kariery w tym zawodzie lub poszerzeniem wiedzy z zakresu zaawansowanej analityki.

Inspirujące prelekcje i cztery sesje tematyczne

Data Science Day rozpocznie się prelekcją Richarda Van Hooijdonka – futurysty, człowieka-cyborga i badacza trendów tłumaczącego, jak technologia wpływa na nasze życie, pracę oraz sposób prowadzenia biznesu. Gość specjalny odniesie się do nowej, postpandemicznej i postindustrialnej rzeczywistości. Następnie odbędą się panele dyskusyjne, warsztaty oraz pokazy demo w ramach czterech sesji tematycznych: Data Scientist Success Stories Session, Talk of the Geeks Session, Academic Session oraz Education Session.

Data Science Day rozpocznie wirtualną konferencję Beyond Tomorrow

Data Science Day jest skierowany do szerokiego grona odbiorców. Nie tylko użytkowników systemów SAS, ale także specjalistów data science, przedstawicieli sektora akademickiego oraz wszystkich, którzy na co dzień pracują z danymi lub chcieliby w tym kierunku rozwijać swoją karierę. Będzie można poznać rozwiązania SAS (w tym SAS Viya), propozycję szkoleń i programów nauczania, historie ekspertów z Polski i ze świata, którzy na co dzień pracują z danymi, oraz dowiedzieć się, jak działa analityka w chmurze. Specjaliści data science, reprezentujący różne branże, opowiedzą o swoich doświadczeniach. Będzie można usłyszeć przedstawicieli takich firm jak: PKO Bank Polski czy Quatar Airways, a także reprezentantów North-West University, Lancaster University Management School oraz Kennesaw State University.
Konferencja Beyond Tomorrow odbędzie się pod hasłem „Be Curious. Innovate Fast. Gain Resilience” i zgromadzi międzynarodową widownię z kilkudziesięciu krajów. Spotkanie zorganizowane przez firmę SAS, globalnego lidera rynku analityki i AI, potrwa trzy dni, a każdy dzień konferencji zostanie poświęcony innym obszarom i zagadnieniom. Data Science Day odbędzie się 23 listopada.

Zaplanowany na 24 listopada Industry Day będzie poświęcony doświadczeniom firm z różnych branż i regionów świata. Uczestnicy będą mogli wybrać sesje dedykowane poszczególnym branżom, takim jak: finanse, ubezpieczenia, telekomunikacja oraz retail. Zostaną zaprezentowane przykłady wykorzystania wiedzy i technologii w celu zniwelowania wpływu epidemii na prowadzoną działalność i wyniki finansowe. Prelegenci zaprezentują różne podejścia i najlepsze praktyki w zakresie wykorzystania danych i analiz w procesach decyzyjnych.

Konferencję zamknie Executive Experience Day, który zgromadzi przedstawicieli zarządów i wysokiego kierownictwa wiodących firm i instytucji z trzech kontynentów. Będzie okazją do pogłębionej dyskusji i wymiany doświadczeń w gronie liderów zmian, którzy wytyczają nowatorskie kierunki rozwoju w swoich branżach i specjalizacjach.

Ponadto każdy z 3 dni konferencyjnych rozpocznie wystąpienie gościa specjalnego. Zaproszeni do udziału w wydarzeniu eksperci, Richard Van Hooijdonk, Rik Vera i Raymond Kurzweil, będą mówić o przyszłych trendach, startegiach i zmianach, które wpłyną na biznes i społeczeństwo.

Więcej informacji na temat Beyond Tomorrow, agenda wydarzenia i rejestracja: www.sas.com/cemea/beyondtomorrow

Spotkanie jest bezpłatne i będzie prowadzone w języku angielskim.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *