Zmiany kadrowe

Dawid Osiecki nowym liderem praktyki Cloud First w Accenture w Polsce

Dyrektor Zarządzający Accenture, Dawid Osiecki, został powołany na stanowisko Cloud First Lead w Polsce w ramach globalnej inicjatywy Accenture Cloud First – strategicznego obszaru wzrostu firmy, który staje się coraz ważniejszym priorytetem dla klientów Accenture.

Dawid Osiecki nowym liderem praktyki Cloud First w Accenture w Polsce

Na nowym stanowisku Dawid Osiecki będzie łączył wszystkie usługi i możliwości Accenture Cloud First w celu stymulowania wzrostu, sprzedaży i pogłębiania partnerstwa w ekosystemie, a także rozwijania specjalistycznych umiejętności w Polsce. Wcześniej Osiecki skupiał się na sektorze Produktów, jest on związany z Accenture od jedenastu lat, a ostatnie sześć spędził na budowaniu i kierowaniu coraz większą liczbą programów, assetów i talentów w zakresie chmury obliczeniowej. Jego głównymi obszarami specjalizacji są data driven transformation i cloud migration. W nowej roli skupi się na dalszym budowaniu i integrowaniu mocnych filarów „Cloud First” oraz strategii przyspieszonego wzrostu.

Chmura obliczeniowa jest obecnie podstawą większości transformacji cyfrowych. Korzyści płynące z chmury wykraczają daleko poza oszczędność kosztów. Chmura jest platformą startową dla innowacji, a korzystanie z niej zapewnia firmom odporność biznesową. Organizacje potrzebują teraz strategii Cloud First, aby dobrze prosperować i rozwijać się. Dawid Osiecki doskonale sprawdzi się w nowej roli, a jego dotychczasowe doświadczenie wzmocni pozycję Accenture jako lidera w zakresie chmury obliczeniowej. Jednocześnie będzie pomagał klientom w osiąganiu lepszych wyników biznesowych” – twierdzi Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce.

Strategia Cloud First Accenture pomaga klientom poruszać się w złożoności zmian związanych z chmurą i tworzyć wartość we wszystkich wymiarach organizacji – ludzkim, technologicznym i biznesowym, bez względu na miejsce, w którym obecnie się znajdują. Jestem przekonany, że „Cloud First” to sposób myślenia i model operacyjny, który pomoże firmom odnosić sukcesy. To dla mnie przełomowy moment i zaszczyt, że będę mógł wspierać klientów Accenture w realizacji ich celów biznesowych” – dodaje Dawid Osiecki, Cloud First Lead w Accenture w Polsce.

Chmura jest w tym roku technologią zajmującą pierwsze miejsce. Aż 45 proc. kadry zarządzającej twierdzi, że ich organizacja poszerzyła zastosowanie technologii chmurowych w odpowiedzi na wyzwania związane z COVID-19. Jednocześnie według Accenture, większość firm korzysta z możliwości chmury w 20-30%, a żeby zachować konkurencyjność musi przejść na poziom 80%. Wcześniejsze analizy wskazywały, że potrzeba około dekady, by osiągnąć ten cel. Teraz Accenture przewiduje, że będzie to możliwe w ciągu zaledwie trzech lat.

We wrześniu 2020 roku Accenture ogłosiło utworzenie Accenture Cloud First wspieranego przez 77 tys. specjalistów ds. chmury obliczeniowej oraz inwestycje o wartości 3 mld USD w ciągu najbliższych trzech lat, w celu połączenia niespotykanego nigdzie indziej poziomu i zakresu wiedzy specjalistycznej dot. chmury obliczeniowej, branżowych rozwiązań chmurowych, możliwości partnerów w ekosystemie oraz aktywów, które pomogą klientom osiągnąć większą wartość z chmury obliczeniowej w szybkim tempie i na dużą skalę.  Accenture Cloud First integruje rozległe doświadczenie spółki w zakresie chmury obliczeniowej, pomagając klientom z każdej branży przyspieszyć ich transformację cyfrową i osiągnąć większą wartość w szybkim tempie i na dużą skalę.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *