Zmiany kadrowe

Dawid Pawłowski szefem obszaru Software Engineering w Carlsberg Group

Sarah Haywood, nowo powołana na stanowisko Chief Information Officer w Carlsberg Group utworzyła – w ramach wewnętrznej organizacji Integrated Information Technology (IIT) – obszar Software Engineering. Jego kierownictwo powierzyła Dawidowi Pawłowskiemu. Dołączy on do 11-osobowego IIT Senior Leadership Team, zespołu zarządzającego technologią w Carlsberg Group.

Dawid Pawłowski szefem obszaru Software Engineering w Carlsberg Group

Ze względu na lokalizację w Warszawie Dawid Pawłowski będzie dodatkowo partnerem technologicznym dla Prezesa Zarządu i Zespołu Zarządzającego Carlsberg Polska dbając o jak najlepsze relacje biznesowe i wdrażanie rozwiązań IIT.

W ramach obszaru Software Engineering, Dawid Pawłowski będzie odpowiedzialny za opracowanie globalnej strategii rozwoju i hybrydowego dostarczania cyfrowych produktów w architekturze multicloud i mikroserwisowej, w tym m.in. Intelligent Automation oraz platform eCommerce B2B i B2B2C. Rozwiązania opierane są o algorytmy sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe. Pokieruje on zespołami rozmieszczonymi m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Danii, Wielkiej Brytanii oraz Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Ma także rozwijać platformy Carl’s Shop+ i Cadi, przy jednoczesnej dalszej integracji rozwiązań automatyzujących z usługami świadczonymi przez IIT dla czterech regionów: Azji, Europy Zachodniej, Centralnej i Wschodniej.

Do listopada 2020 roku – przez prawie 4 lata – Dawid Pawłowski pracował dla Grupy IPF Digital. Stworzył kilkuset osobowy, samoorganizujący się wewnętrzny software house rozlokowany w kilku krajach. Był odpowiedzialny za globalny rozwój i skalowanie produktów FinTech na rynki Australii, Meksyku, Hiszpanii oraz krajów Europy Północno-Centralnej. Za największe jego osiągnięcie uznano skrócenie Time to Market poprzez wydania tygodniowe i – w miarę potrzeb – również dzienne. Udało się to dzięki zaimplementowaniu filozofii DevOps, narzędzi CI/CD oraz optymalizacji egzekucji procesu wdrożeniowego poniżej 15 minut. Poprzednio wydanie nowej paczki zajmowało nawet kilka godzin, co oznaczało przerwę w działaniu centralnej platformy online 24/7, zwłaszcza dla Australii.

Wcześniej Dawid Pawłowski zajmował m.in. stanowiska zarządcze w obszarze transformacji cyfrowej i nowych technologii w LOT Polish Airlines, Avon Cosmetics, Johnson&Johnson, Abbott, KPMG i Orange Polska. Dawid Pawłowski zasiada w kilku radach nadzorczych. Jest absolwentem Akademii Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył studia MBA. Prywatnie łączy wiele pasji z rolą taty Franciszka i Aleksandra. Jest coachem Action Learning ze szkoły WIAL Poland oraz business coachem certyfikowanym przez Grupę SET.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *