Zmiany kadrowe

Dawid Pawłowski szefem obszaru Software Engineering w Carlsberg Group

Sarah Haywood, nowo powołana na stanowisko Chief Information Officer w Carlsberg Group utworzyła – w ramach wewnętrznej organizacji Integrated Information Technology (IIT) – obszar Software Engineering. Jego kierownictwo powierzyła Dawidowi Pawłowskiemu. Dołączy on do 11-osobowego IIT Senior Leadership Team, zespołu zarządzającego technologią w Carlsberg Group.

Dawid Pawłowski szefem obszaru Software Engineering w Carlsberg Group

Ze względu na lokalizację w Warszawie Dawid Pawłowski będzie dodatkowo partnerem technologicznym dla Prezesa Zarządu i Zespołu Zarządzającego Carlsberg Polska dbając o jak najlepsze relacje biznesowe i wdrażanie rozwiązań IIT.

W ramach obszaru Software Engineering, Dawid Pawłowski będzie odpowiedzialny za opracowanie globalnej strategii rozwoju i hybrydowego dostarczania cyfrowych produktów w architekturze multicloud i mikroserwisowej, w tym m.in. Intelligent Automation oraz platform eCommerce B2B i B2B2C. Rozwiązania opierane są o algorytmy sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe. Pokieruje on zespołami rozmieszczonymi m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Danii, Wielkiej Brytanii oraz Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Ma także rozwijać platformy Carl’s Shop+ i Cadi, przy jednoczesnej dalszej integracji rozwiązań automatyzujących z usługami świadczonymi przez IIT dla czterech regionów: Azji, Europy Zachodniej, Centralnej i Wschodniej.

Do listopada 2020 roku – przez prawie 4 lata – Dawid Pawłowski pracował dla Grupy IPF Digital. Stworzył kilkuset osobowy, samoorganizujący się wewnętrzny software house rozlokowany w kilku krajach. Był odpowiedzialny za globalny rozwój i skalowanie produktów FinTech na rynki Australii, Meksyku, Hiszpanii oraz krajów Europy Północno-Centralnej. Za największe jego osiągnięcie uznano skrócenie Time to Market poprzez wydania tygodniowe i – w miarę potrzeb – również dzienne. Udało się to dzięki zaimplementowaniu filozofii DevOps, narzędzi CI/CD oraz optymalizacji egzekucji procesu wdrożeniowego poniżej 15 minut. Poprzednio wydanie nowej paczki zajmowało nawet kilka godzin, co oznaczało przerwę w działaniu centralnej platformy online 24/7, zwłaszcza dla Australii.

Przeczytaj również
Marcin Kuśmierz prezesem zarządu Shopera

Wcześniej Dawid Pawłowski zajmował m.in. stanowiska zarządcze w obszarze transformacji cyfrowej i nowych technologii w LOT Polish Airlines, Avon Cosmetics, Johnson&Johnson, Abbott, KPMG i Orange Polska. Dawid Pawłowski zasiada w kilku radach nadzorczych. Jest absolwentem Akademii Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył studia MBA. Prywatnie łączy wiele pasji z rolą taty Franciszka i Aleksandra. Jest coachem Action Learning ze szkoły WIAL Poland oraz business coachem certyfikowanym przez Grupę SET.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *