Sztuczna inteligencjaRynek

Dell prezentuje komputery AI do pracy hybrydowej

Analitycy IDC przewidują, że liczba komputerów osobistych wyposażonych w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) wzrośnie z około 50 milionów w 2024 roku, do ponad 167 milionów w roku 2027, co stanowić będzie niemal 60% globalnych dostaw komputerów osobistych. Firma Dell Technologies proponuje więc nową serię laptopów Latitude, wspieranych mocą sztucznej inteligencji.

Dell prezentuje komputery AI do pracy hybrydowej

Wspomniana jednostka NPU stanowi silnik obliczeniowy procesów AI, który jest w stanie wykonywać bardziej precyzyjne zadania, uwalniając procesor i kartę graficzną do innych zadań. W rezultacie umożliwia to większą responsywność, wydajność, bezpieczeństwo, żywotność baterii oraz produktywność.

Nowa linia laptopów Latitude to zarówno laptopy klasy podstawowej, jak i modele ultra-premium. Komercyjne komputery osobiste, wyposażone w procesory Intel Core Ultra z technologią Intel vPro, obsługują obciążenia AI oraz odblokowują nowy poziom produktywności i wydajności, wskazują przedstawiciele Dell.

Nowa seria Latitude firmy Dell obejmuje Latitude 7350 Detachable, wszechstronny komputer przenośny, umożliwiający pracę zarówno przy biurku, jak i w podróży, jako tablet lub laptop. Posiada on m.in. kamerę HDR o rozdzielczości 8 MP, zapewniającą wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Oferta zawiera również aktualizacje w seriach 5000, 7000 i 9000, w tym Latitude 7350/7450 Ultralight – jak zapewniają specjaliści Dell, najlżejsze na świecie komercyjne laptopy premium o przekątnej 13,3” i 14”.

Dell prezentuje komputery AI do pracy hybrydowej
Zdjęcie: Mikołaj Marszycki

Dell prezentuje także nowe mobilne i stacjonarne stacje robocze Precision, spełniające wymagania wydajnościowe zaawansowanych użytkowników czy programistów. Precision oferuje moc umożliwiającą bezpieczne i ekonomiczne przetwarzanie złożonych obciążeń AI na komputerach osobistych. W nowych  stacjach wbudowano dedykowane do laptopów procesory graficzne NVIDIA RTX 500 i 1000 Ada, co pozwala na wykorzystanie możliwości sztucznej inteligencji i gwarantuje niezawodność umożliwiając pracę w dowolnym miejscu. Z kolei Precision 3280 Compact Form Factor (CFF) to nowe, kompaktowe rozwiązanie zaprojektowane z myślą o mniejszych projektach AI oraz do kreatywnego wykorzystania aplikacji.

Portfolio Dell zawiera również bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Dell Premier Wireless ANC Headset (WL7024), wyposażony w mikrofon z funkcją redukcji szumów opartą na sztucznej inteligencji. Jest on w stanie odróżnić ludzką mowę od dźwięków tła, i dostosować poziom tłumienia szumów do otoczenia.

Użytkownicy korzystający z komputerów Dell mogą obecnie:

  • efektywniej współpracować dzięki: wykorzystaniu procesora NPU do funkcji takich jak automatyczne kadrowanie, rozmycie tła i śledzenie wzroku, a także wydajności energetycznej procesorów Intel Core Ultra, która pozwala cieszyć się do 38% dłuższym czasem pracy na baterii;
  • szybciej tworzyć treści dzięki rozdzieleniu przetwarzania AI pomiędzy procesor, procesor graficzny, a NPU;
  • pracować bezpieczniej w hybrydowym środowisku pracy dzięki większej liczbie niezależnych dostawców oprogramowania tworzących aplikacje dla komputerów osobistych wyposażonych w AI. Dell współpracuje z firmami takimi jak CrowdStrike oraz Intel, aby przenieść funkcje bezpieczeństwa na urządzenia za pośrednictwem NPU, co pozwala na bardziej kompleksowe wykrywanie zagrożeń;
  • utrzymywać wysoką płynność pracy dzięki systemowi Windows 11 i dedykowanemu klawiszowi Copilot, które pozwalają na łatwiejsze wykonywanie zadań.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *