Rynek

Dostawca rozwiązań dla branży wodnej zintegruje procesy dzięki wdrożeniu systemu ERP

Działająca m.in. w Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii, firma Ulefos wdroży oprogramowanie IFS Applications w celu usprawnienia i zintegrowania procesów biznesowych. System ma stanowić wsparcie dla działalności skupionej wokół produktów oraz usług dla branży wodnej. Wykorzystanie nowoczesnego systemu rozwiązania klasy ERP ma także pozwolić na zintegrowanie informacji finansowych w grupie kapitałowej, a także – pozwolić na podniesienie efektywności sprzedaży oraz łańcucha dostaw.

Dostawca rozwiązań dla branży wodnej zintegruje procesy dzięki wdrożeniu systemu ERP

Firma Ulefos to czołowy dostawca produktów i usług dla sprzedawców hurtowych, konsultantów, architektów i firm przemysłowych z branży wodnej, który oferuje szeroką gamę zaworów i akcesoriów wodnych, pokryw studzienek oraz innych produktów związanych z gospodarką wodną. Firma posiada trzy fabryki i cztery biura sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii. Jest to jedna z najstarszych firm przemysłowych w Norwegii, a jej pierwszy zakład odlewania żeliwa w Ulefos otwarto już w 1657 r.

Aby zapewnić kontrolę procesów biznesowych we wszystkich czterech regionach, w których działa firma, Ulefos potrzebowała rozwiązania ERP, które umożliwiłoby generowanie spójnego i szczegółowego podglądu informacji finansowych na poziomie grupy. Firma potrzebowała również zwiększyć przejrzystość i wydajność łańcucha dostaw, przy jednoczesnej poprawie skuteczności sprzedaży.

System IFS Applications 9 zaspokoi te potrzeby dzięki wykorzystaniu zaawansowanych modułów do obsługi finansów, produkcji i logistyki. Rozwiązanie firmy IFS zastąpi dotychczasowe oprogramowanie biznesowe firmy Infor i Visma.

„System IFS Applications umożliwi integrację kluczowych procesów biznesowych i zwiększenie wydajności łańcucha dostaw. Dlatego też będzie on jednym z kluczowych czynników napędzających rozwój naszej firmy w przyszłości” — powiedział Torbjørn Iversen, dyrektor firmy Ulefos ds. logistyki.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *