MENU

Dostępność danych, aplikacji i usług IT kluczem do efektywnej cyfryzacji

30 marca 2017Rynek

Na 30 marca przypada – ogłoszony przez firmę Veeam – Światowy Dzień Dostępności. Ma on skierować uwagę świata biznesu oraz konsumentów na znaczenie stałej dostępności danych, aplikacji i usług IT dla możliwości niezakłóconego korzystania z dobrodziejstw cyfryzacji.

Przy okazji obchodzonego po raz trzeci Światowego Dnia Dostępności przedstawiciele firmy Veeam podkreślają, że technologie IT stanowią obecnie fundament niemal wszystkich usług, na których przywykliśmy polegać w codziennym życiu. Od bezproblemowej i nieprzerwanej transmisji danych zależą zarówno usługi konsumenckie, rozwiązania biznesowe, a także obszar e-administracji. Każde zakłócenie w dostępności danych może oznaczać różnicę między produktywnością a stratą. Bywa też frustrujące dla użytkowników – i wpływa na pogorszenie wizerunku dostawcy usług.

Minimalne działania mające na celu zapewnienie wysokiej dostępności danych konsumenckich sprowadzają się najczęściej do regularnego tworzenia kopii zapasowych najcenniejszych zbiorów danych. W kontekście dzisiejszych potrzeb biznesowych takie działanie jest jednak niewystarczające. Według ekspertów firmy Veeam biznes potrzebuje bezwarunkowego dostępu do swoich aplikacji i danych, w każdym miejscu i o dowolnej porze. To z kolei wymagać ma wdrożenia odpowiednich rozwiązań organizacyjnych, praktyk biznesowych i narzędzi IT dostosowanych do specyfiki potrzeb biznesowych.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »