Rynek

Dostępność danych, aplikacji i usług IT kluczem do efektywnej cyfryzacji

Na 30 marca przypada – ogłoszony przez firmę Veeam – Światowy Dzień Dostępności. Ma on skierować uwagę świata biznesu oraz konsumentów na znaczenie stałej dostępności danych, aplikacji i usług IT dla możliwości niezakłóconego korzystania z dobrodziejstw cyfryzacji.

Dostępność danych, aplikacji i usług IT kluczem do efektywnej cyfryzacji

Przy okazji obchodzonego po raz trzeci Światowego Dnia Dostępności przedstawiciele firmy Veeam podkreślają, że technologie IT stanowią obecnie fundament niemal wszystkich usług, na których przywykliśmy polegać w codziennym życiu. Od bezproblemowej i nieprzerwanej transmisji danych zależą zarówno usługi konsumenckie, rozwiązania biznesowe, a także obszar e-administracji. Każde zakłócenie w dostępności danych może oznaczać różnicę między produktywnością a stratą. Bywa też frustrujące dla użytkowników – i wpływa na pogorszenie wizerunku dostawcy usług.

Minimalne działania mające na celu zapewnienie wysokiej dostępności danych konsumenckich sprowadzają się najczęściej do regularnego tworzenia kopii zapasowych najcenniejszych zbiorów danych. W kontekście dzisiejszych potrzeb biznesowych takie działanie jest jednak niewystarczające. Według ekspertów firmy Veeam biznes potrzebuje bezwarunkowego dostępu do swoich aplikacji i danych, w każdym miejscu i o dowolnej porze. To z kolei wymagać ma wdrożenia odpowiednich rozwiązań organizacyjnych, praktyk biznesowych i narzędzi IT dostosowanych do specyfiki potrzeb biznesowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *