PracaCIORynek

Co drugi specjalista IT planuje zmienić pracę

Z najnowszych badań firmy Antal International wynika, że ponad połowa specjalistów i menedżerów planuje zmianę miejsca zatrudnienia w ciągu najbliższych miesięcy. W sposób bierny w poszukiwanie nowego pracodawcy angażuje się co drugi (51%) specjalista IT. Jeden na czterech (27%) poszukuje pracy w sposób aktywny.

Co drugi specjalista IT planuje zmienić pracę

Z badań firmy Antal International wynika również, że statystycznie, w ciągu roku specjalista z obszaru IT otrzymuje ok. 9 zaproszeń do rozmów rekrutacyjnych. Większość ankietowanych (96%) przyznaje, że jest gotowa rozważyć ciekawą ofertę pracy. Jest to dowód spadku lojalności pracowników względem pracodawców.

„Zauważamy spadek odsetka osób aktywnie poszukujących pracy równolegle ze wzrostem odsetka osób w ogóle jej nie poszukujących. Sytuacja ta wynika m.in. ze zauważalnego ożywienia gospodarczego, które przekłada się na inwestycje. W obszarze IT wysokie zapotrzebowanie na specjalistów wiąże się z inwestycjami m. in. związanymi z urządzeniami mobilnymi. Firmy muszą brać więc pod uwagę, że potencjalny kandydat może rozważać inne oferty. Jest to pierwszy zwiastun pojawiającego się rynku pracownika” – mówi Aleksandra Kujawa, menedżer Antal IT Services.

Badanie przeprowadzono w połowie maja br. na grupie ponad 1,2 tys. respondentów – specjalistów oraz menedżerów IT z Polski. Niemal połowa (44%) badanych przyznaje, że ze względu na zmianę stanowiska pracy przynajmniej raz w życiu zmieniło miejsce zamieszkania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *