Rynek

Duże wzrosty sprzedaży rozwiązań IFS

Tylko w trzecim kwartale 2020 roku obroty firmy IFS wzrosły o 41% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. O 86% wzrosła też sprzedaż licencji na rozwiązania IFS wspierające zarządzanie działalnością serwisową. Przedstawiciele firmy spodziewają się dalszego wzmocnienia pozycji IFS na rynku rozwiązań wspierających zarządzanie serwisem jeszcze w tym roku. Ma to być m.in. efekt zaangażowania w rozwój oferowanego oprogramowania w tym obszarze.

Duże wzrosty sprzedaży rozwiązań IFS

Zdaniem przedstawicieli IFS, firma ta staje się preferowanym globalnym dostawcą rozwiązań do zarządzania serwisem. Prognozy zakładają, że do końca 2020 roku IFS osiągnie wzrosty ze sprzedaży rozwiązań z obszaru działalności serwisowej na poziomie przekraczającym 100% w skali roku. „Niezależnie od tego, czy dane przedsiębiorstwo produkuje sprzęt medyczny, jest operatorem dużej sieci elektroenergetycznej czy zarządza złożoną infrastrukturą, z punktu widzenia klienta o sukcesie lub porażce decyduje jakość obsługi. To właśnie wtedy wszystkie elementy łączą się w jedną całość. Przedsiębiorstwa przekształcają swoją działalność w oparciu o to założenie, a IFS pomaga im wykorzystać nadarzające się możliwości biznesowe. Stale rozszerzamy bazę naszych klientów, którym pomagamy się rozwijać, uzyskiwać korzyści i zwiększać jakość obsługi. IFS to jedyny dostawca zintegrowanych rozwiązań, które są w stanie to zapewnić” — podkreśla Darren Roos, dyrektor generalny IFS.

W okresie od stycznia do września 2020 roku istotnie wzrosły też wpływy IFS ze sprzedaży rozwiązań chmurowych. Były one o 59% wyższe względem analogicznego okresu roku minionego. Przychody stałe IFS wzrosły zaś o 41% w porównaniu z pierwszymi trzema kwartałami 2019 roku. Przychody netto były zaś o 12% wyższe rok do roku. „W omawianym okresie nasze przychody stałe wzrosły o ponad 40%, a przychody z rozwiązań chmurowych o prawie 60%. Poczyniliśmy ogromne postępy w tworzeniu bardziej przewidywalnych i zrównoważonych strumieni przychodów w tych niepewnych czasach. Obrazu tego dopełnia imponujący wzrost globalnych przychodów z tytułu oprogramowania o 23%, jak również znaczące wzrosty w segmencie rozwiązań do zarządzania serwisem i w regionie obu Ameryk” – mówi Constance Minc, dyrektor finansowy IFS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *