Rynek

Edukacja online dla wszystkich dzieci – trwa akcja #KomputerDlaUcznia

Fundacja Impact wraz z partnerami – GovTech Polska oraz PayU – połączyli siły aby zwiększyć zasięg akcji #KomputerDlaUcznia. Jej celem jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji i umożliwienie nauki online każdemu dziecku w Polsce.

Edukacja online dla wszystkich dzieci – trwa akcja #KomputerDlaUcznia

Od ponad miesiąca 4,58 miliona uczniów w całej Polsce uczy się online, a rząd przedłużył właśnie zamknięcie szkół do 24 maja. Jednocześnie z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że 13% gospodarstw domowych nie posiada ani jednego komputera z dostępem do internetu, co oznacza, że jest to przeszkodą w czynnym udziale w edukacji online dla od 200 do 500 tys. uczniów. Z tego też powodu uruchomiono akcję #KomputerDlaUcznia, której celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci i młodzieży.

„Od lat staramy się inspirować i pokazywać, jak digitalizacja zmienia gospodarkę oraz kolejne pokolenia. Teraz w obliczu epidemii, gdy większość próbuje pomóc, nie mogliśmy pozostać bezczynni, dlatego wystartowaliśmy z akcją #KomputerDlaUcznia. Dla nas szczególnie ważne jest, by każde dziecko miało dostęp do edukacji online” – mówi Lidia Roman z Fundacji Impact. “Już teraz wiemy, że ponad 50 uczniów, dzięki zakupionemu sprzętowi, bierze aktywny udział w lekcjach. W następnych tygodniach, przy wsparciu partnerów Impact, uda nam się zwielokrotnić tę liczbę.”

Wsparcie partnerów akcji

Na potrzeby akcji, przy wsparciu PayU, została utworzona platforma, dostępna pod adresem www.komputerdlaucznia.com, łącząca darczyńców, fundatorów sprzętu oraz tych, którzy potrzebują pomocy. Za jej pośrednictwem ośrodki pomocy społecznej, placówki oświatowe oraz urzędy gmin mogą zgłaszać zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci i młodzieży ze swoich miejscowości. Na platformie publikowane są także sylwetki młodych ludzi, którzy już uzyskali wsparcie.

W akcję #KomputerDlaUcznia angażują się kolejni partnerzy. GovTech Polska przeprowadził wśród ośrodków pomocy społecznej i szkół ankietę, która pozwoliła zebrać informacje o zapotrzebowaniu na sprzęt w poszczególnych miastach, a PayU, oprócz zbudowania platformy, wesprze zbiórkę także finansowo.

„Każda inicjatywa, która pomaga uczniom i nauczycielom, jest dla nas niezwykle ważna. Wspólnie możemy zapewnić kolejnym uczniom sprzęt, który pomoże im w zdobywaniu wiedzy na odległość” – podsumowuje Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *