InfrastrukturaBranża ITRynek

Equinix rozbudowuje warszawskie centrum danych

Firma Equinix ogłosiła rozbudowę centrum danych WA1 International Business Exchange (IBX) w Warszawie. Inwestycja ma pozwolić na dalszy rozwój ekosystemów biznesowych oraz wsparcie cyfryzacji zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych organizacji – informują przedstawiciele dostawcy. Otwarcie czwartej fazy inwestycji planowane jest na IV kwartał 2020 roku.

Equinix rozbudowuje warszawskie centrum danych

Jak wskazują przedstawiciele Equinix, zaawansowany technicznie obiekt WA1 obsługuje obecnie ponad 200 dostawców sieci, ponad 70 firm świadczących usługi w chmurze i IT oraz ponad 35 dostawców treści. Zapewnia również dostęp do Equinix Internet Exchange (dawniej Polish Internet eXchange – PLIX) – jednego z największych węzłów ruchu sieciowego w Europie Wschodniej.

„Nasze centra danych w Polsce odgrywają ważną rolę w globalnej infrastrukturze Equinix. Nowe inwestycje – takie jak obecna modernizacja i rozbudowa WA1 – pozwalają nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Zapewniając bezpośrednie i bezpieczne połączenia z wieloma światowymi dostawcami usług chmurowych centrum danych WA1 daje możliwość budowania strategicznych hybrydowych środowisk multi-cloud. W ten sposób umożliwiamy firmom w Polsce realizację cyfrowych strategii biznesowych i budowanie przewagi konkurencyjnej” – komentuje Robert Busz, Managing Director w Equinix Poland.

Ilość danych generowanych, przetwarzanych i wykorzystywanych w różnych branżach nieustająco rośnie. Obecnie trend ten dodatkowo wzmacnia również ogromne zapotrzebowanie na usługi sieciowe wynikające z potrzeby pracy w trybie zdalnym. I tak, rozbudowa wspomnianego obiektu WA1, daje klientom korporacyjnym dostęp do rosnącej sieci dostawców usług. Jak wskazują specjaliści Equinix, WA1 IBX to bogaty ekosystem klientów i partnerów, zapewniający organizacjom możliwość bezpośredniego i prywatnego łączenia się z ponad 300 operatorami, dostawcami treści oraz rozwiązań chmurowych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Ważne informacje:  

  • WA1 stanowi część rosnącej globalnej platformy – Platform Equinix, na którą składa się ponad 210 centrów danych na całym świecie, umożliwiając bezpośrednią i bezpieczną łączność z klientami i partnerami w cyfrowych łańcuchach dostaw.
  • WA1 zostało zmodernizowane zgodnie z najnowszymi standardami w budownictwie centrów danych. Oferuje 150 nowych szaf serwerowych oraz łącznie 1440 m2 (ok. 15 500 ft²) całkowitej powierzchni kolokacyjnej.
  • W tym roku przedstawiciele Equinix ogłosili również otwarcie swojego trzeciego centrum danych w Warszawie o nazwie WA3. Koszt inwestycji wyniósł ok. 34 mln dol.
  • Według badania Equinix 2019-20 Global Tech Trends Survey,  50% ankietowanych decydentów IT na całym świecie i 44% w Polsce uważa przeniesienie infrastruktury bliżej brzegu sieci za jeden z kluczowych priorytetów ich strategii technologicznej. Trzecia edycja corocznego raportu Global Interconnection Index Vol. 3 (GXI) wykazała, że aby zapanować nad rosnącym wolumenem danych, firmy wdrażają swoją infrastrukturę średnio w dziewięciu różnych lokalizacjach, a łączna liczba połączeń bezpośrednich z sieciami, chmurami i partnerami handlowymi wynosi 340. Informacje te uzupełnia również wyżej wspomniane badanie – zgodnie z nim decydenci IT w Polsce wykorzystują połączenia bezpośrednie do łączenia się z innymi przedsiębiorstwami (34%), dostawcami usług sieciowych (32%) i dostawcami usług w chmurze (20%). Ankieta wykazała również, że ponad jedna trzecia (36%) decydentów IT w Polsce uważa, że ​​połączenia bezpośrednie mogą pomóc ich firmom w zdobyciu przewagi konkurencyjnej na rynku.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *