Zmiany kadrowe

Eric Helmer dyrektorem ds. technologii w Rimini Street

Poza powołaniem doświadczonego technologa na stanowisko CTO, przedstawiciele Rimini Street poinformowali również o otwarciu Biura Dyrektora ds. Technologii (OCTO). W ten sposób dostawca chce zapewnić klientom wsparcie w postaci innowacyjnych rozwiązań i planów działania w zakresie oprogramowania oraz technologii dla przedsiębiorstw.

Eric Helmer dyrektorem ds. technologii w Rimini Street

Zadaniem Erica Helmera będzie udzielanie klientom pomocy w opracowywaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań oraz planów działania związanych z realizacją strategicznych celów IT, operacyjnych i finansowych w obszarze różnych aplikacji i programów dla przedsiębiorstw, w tym produktów komercyjnych m.in. Oracle, SAP, IBM, Salesforce czy Microsoft, a także rozwiązań open source – w tym platform baz danych MySQL, MariaDB, PostgreSQL czy MongoDB. Nowy CTO będzie podlegał Sebastianowi Grady’emu, prezesowi Rimini Street.

Eric Helmer jest doświadczonym specjalistą ds. IT. Posiada 25-letnie doświadczenie i bogaty dorobek w obszarze zarządzania strategicznymi projektami transformacji korporacyjnych systemów IT. Przed objęciem stanowiska CTO, stał na czele Strategic Services Group w Rimini Street, gdzie odpowiadał za opracowywanie i wdrażanie złożonych rozwiązań dla klientów. Zanim dołączył do Rimini Street, pracował na stanowisku wiceprezesa Velocity Technology Solutions. Kierował tam zespołem zajmującym się usługami aplikacyjnymi w pracach nad tworzeniem i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań IT i rozwiązań w chmurze dla przedsiębiorstw korzystających z oprogramowania Oracle. Posiada też rozległe doświadczenie w zakresie doradztwa, w tym na rzecz takich firm jak Linium, ADI Strategies czy The Hackett Group, którym pomógł w realizacji licznych, udanych projektów korporacyjnych w Stanach Zjednoczonych oraz regionach EMEA i APAC. Posiada dyplom MBA i stopień licencjata w dziedzinie informatyki.

Biuro OCTO będzie świadczyć usługi doradcze obejmujące kompleksowe, strategiczne, techniczne i funkcjonalne plany działania oraz strategie wprowadzania nowych funkcji produktowych, a także współpracować z klientami nad określeniem możliwości wykorzystania potencjału kluczowych systemów IT w przedsiębiorstwie. Jego zespół tworzą doświadczeni specjaliści z obszaru oprogramowania dla przedsiębiorstw, architekci aplikacji i chmury, technolodzy oraz eksperci do spraw bezpieczeństwa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *