Branża ITRynek

Ericsson inwestuje w chmurę. Największa transakcja od lat

Szwedzki producent sprzętu telekomunikacyjnego kupił firmę chmurową Vonage za 6,2 mld dolarów. Transakcja ta jest dużo większa od tej, której dokonano w 2020 roku – Ericsson przejął wtedy amerykańskie przedsiębiorstwo z obszaru sieci bezprzewodowych Cradlepoint za 1,1 mld dolarów.

Ericsson inwestuje w chmurę. Największa transakcja od lat

Jak poinformowano w oświadczeniu, umowę jednogłośnie zatwierdził zarząd firmy Vonage. Amerykański publiczny dostawca komunikacji biznesowej w chmurze osiągnął sprzedaż w wysokości 1,4 miliarda USD w okresie 12 miesięcy do 30 września 2021 roku.

Przejęcie oznacza nowy etap w działalności Ericsson’a, odkąd w 2017 roku Borje Ekholm objął stanowisko dyrektora generalnego. Firma dąży do globalnej ekspansji w przedsiębiorstwach bezprzewodowych, oferując obecnym klientom zwiększony udział w rynku o wartości 700 miliardów dolarów do 2030 roku. W roku 2000 Ericsson rozszerzył działalność na multimedia, co spowodowało wiele problemów z dopasowaniem zakupów do swojej działalności i obciążyło marże i zyski, więc Borje Ekholm skupił się na restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

Oparta na chmurze platforma komunikacji Vonage obsługuje ponad 120 000 klientów i ponad milion zarejestrowanych programistów na całym świecie.

Przedstawiciele Ericsson’a spodziewają się, że transakcja zwiększy zysk na akcję, z wyłączeniem bezgotówkowych skutków amortyzacji i wolnych przepływów pieniężnych od 2024 roku.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *