Branża ITRynek

Euvic IT przejmuje Surfland Systemy Komputerowe

Rok 2021 to wyjątkowo aktywny czas dla Grupy Euvic, szczególnie w kontekście nowej strategii Integratora 2.0 i przyjętej polityki akwizycji. Po serii tegorocznych transakcji spółki matki, do działań w tym obszarze dołączają kolejne spółki z grupy.

Euvic IT przejmuje Surfland Systemy Komputerowe

Euvic IT przejmuje spółkę należącą m.in. do Januarego Ciszewskiego – Surfland Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Tym samym Euvic IT rozszerza bazę klientów w zakresie wsparcia serwisowego i bezpieczeństwa danych w systemach IT, a także znacząco wzmacnia swój wrocławski zespół.

Euvic IT to czołowa spółka filaru Infrastruktura IT Grupy Euvic, który swoim klientom proponuje skuteczne zarządzanie wszystkimi niezbędnymi elementami infrastruktury IT, w tym strategią, procesami, sprzętem, danymi i zasobami ludzkimi. Spółka powstała na bazie IT Works SA, przejętej przez Euvic od Enterprise Investors w grudniu 2016 roku. Dziś zatrudnia ponad 500 osób. Ma też dwie spółki zależne – gliwicki Euvic Solutions oraz krakowski IT Challenge.

Z kolei Surfland Systemy Komputerowe to spółka z ponad 30 letnią historią, od lat skutecznie zajmująca się outsourcingiem usług informatycznych. Od 2019 realizuje strategię rynkową skupiającą się na ochronie danych w systemach IT.

W naszych planach rozwoju na kolejne lata, poza konsekwentną realizacją dotychczasowej strategii i oferty w zakresie utrzymania i optymalizacji sprzętu i oprogramowania oraz wsparcia dla użytkowników końcowych, swoje miejsce znajduje także rozwój w obszarze cybersecurity. Przejęcie SSK to krok w stronę realizacji tego planu. W efekcie transakcji dołącza do nas świetny zespół, który wesprze EUVIC IT w umacnianiu silnej pozycji w zakresie kompleksowych usług IT, jednocześnie zyskujemy nowe biuro we Wrocławiu” – mówi Zbigniew Ciukaj, wiceprezes zarządu Euvic IT

Za obydwoma spółkami stoją duzi przedsiębiorcy, których współpraca niesie obietnicę kolejnych ciekawych przedsięwzięć. „W przypadku tej transakcji nie był dla mnie tak ważny sam biznes, ale ludzie, z którymi chcę go robić. Euvic w ostatnim czasie nie raz pokazał, że potrafi działać sprawnie, skutecznie i z pomysłem. To sprawia, że jest graczem, którego warto obserwować i z którym warto rozważać wspólne działania. Czas przygotowania i przeprowadzenia transakcji potwierdza doskonałą znajomość i biegłość w procesach M&A. Potrzebowaliśmy na to niewiele ponad tydzień” – komentuje January Ciszewski, inwestor, dotychczasowy wspólnik SSK, prezes zarządu JR Holding S.A.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *