BranżaRynek

Exadel nawiązuje współpracę z Uczelnią Łazarskiego

Na mocy zawartego w czerwcu br. porozumienia, obie instytucje będą współpracować m.in. przy tworzeniu nowych kierunków studiów, udoskonalaniu programów nauczania i organizacji praktyk zawodowych. Jednocześnie, eksperci Exadela będą dzielić się ze studentami Uczelni Łazarskiego praktyczną wiedzą.

Exadel nawiązuje współpracę z Uczelnią Łazarskiego

W ramach współpracy z Uczelnią Łazarskiego specjaliści firmy Exadel zostaną zaangażowani w proces nauczania i będą dzielić się ze studentami wiedzą i doświadczeniami związanymi z rozwojem oraz wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych. Na wybranych absolwentów tej uczelni czekają atrakcyjne stanowiska pracy, a wcześniej praktyki organizowane m.in. w zagranicznych oddziałach firmy Exadel. Zawarta umowa zakłada też możliwość zgłaszania przez ekspertów firmy Exadel propozycji w zakresie kształcenia studentów na nowych kierunkach studiów, których zapotrzebowanie wnika z aktualnych potrzeb rynku pracy. “Współpraca będzie polegała przede wszystkim na wymianie dobrych doświadczeń i praktyk, to jeden z elementów porozumienia. Dalej – na ewaluacji naszych programów, wprowadzeniu pewnych treści programowych pożądanych przez pracodawców na rynku pracy oraz prowadzeniu zajęć przez osoby, które są blisko praktyki tak, żeby nasi studenci mogli uczyć się nie tylko teoretycznej wiedzy, ale w o wiele większym stopniu tej praktycznej” – podkreśla dr Martin Dahl, Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego.

Warto dodać, że na polskim rynku firma Exadel jest obecna od 2015 roku. Strategia rozwoju firmy na rynku polskim zakłada m.in. duży nacisk na współpracę ze środowiskiem naukowym. Jednocześnie, przedstawiciele firmy zapowiadają ambitne plany dotyczące zwiększenia skali działalności polskiego oddziału. W ciągu dwóch lat Exadel chce zatrudnić w Polsce dwa tysiące specjalistów. “Oferujemy wiele z tego, co proponują większe firmy – globalną skalę, światowej klasy klientów, możliwość pracy z wiodącymi technologiami. Pracownicy doświadczą u nas również korzyści, które można spotkać w mniejszych organizacjach, czyli przede wszystkim indywidualnego podejścia do każdej osoby, która do nas dołącza, aby wnieść swój wkład i pomóc w rozwoju naszej działalności. Chcemy, aby od teraz Polska była nowym sercem Exadela!” – zapewnia Darren Oberst, dyrektor generalny firmy Exadel. “Widzimy duże możliwości rozwoju biznesu w Polsce. Uważamy, że jest to z pewnością jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Europie. To duży kraj z ogromnymi zasobami talentów i potencjalnych partnerów, takich jak Uczelnia Łazarskiego oraz inne światowej klasy uniwersytety. Dostrzegamy więc, że jest to idealne miejsce dla Exadela. Niezmiernie ważne jest również duże zainteresowanie współpracą z Polską ze strony naszych klientów z całego świata. Jako firma mamy nadzieję być dobrym pracodawcą, który może zainwestować i pomóc w rozwoju utalentowanych, cenionych na całym świecie polskich programistów” – dodaje.

Przeczytaj również
VMware: Podejście "Cloud-Smart" czyli swoboda wyboru właściwej chmury

Firma Exadel specjalizuje się w m.in. w kompleksowych usługach wspierających planowanie oraz wdrażanie strategii cyfrowej transformacji biznesu, a także dostarcza dedykowane i wyspecjalizowane rozwiązania wspierające modernizację biznesu klientów. “Sfera naszych działań dotyczy najnowszych technologii. Na co dzień pracujemy nad rozwiązaniami z zakresu machine learning, artificial intelligence czy blockchain, które są wykorzystywane praktycznie w każdej branży – współpracowaliśmy z Amerykańską Akademią Filmową przy uroczystości wręczenia Oscarów, pracujemy nad najbardziej rozbudowanym rozwiązaniem do rozpoznawania twarzy, tworzymy oprogramowanie dla najlepszych światowych instytucji finansowych, nasi klienci to m.in. Deloitte, BMW, Microsoft, GE, Wolters Kluwer” – podkreśla Janusz Fajkowski, dyrektor generalny Exadel Poland.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.