Branża ITRynek

Findwise zmienia właściciela

W wyniku przejęcie Findwise przez największego norweskiego integratora i dostawcę rozwiązań dla sektora finansowego – firmę Evry – powstać ma największe w Skandynawii centrum kompetencyjne w obszarze biznesowych zastosowań sztucznej inteligencji oraz przetwarzania Big Data.

Findwise zmienia właściciela

Z oficjalnych informacji wynika, że połączenie kompetencji obu firm pozwoli stworzenie unikalnej oferty rozwiązań pozwalających na przyspieszenie i optymalizację procesów decyzyjnych w organizacjach biznesowych. Notowana na giełdzie w Oslo firma Evry jest obecnie jednym z największych dostawców usług i oprogramowania IT w Skandynawii. Oferuje m.in. rozwiązania dla branży finansowej, ubezpieczeniowej, ochrony zdrowia, przemysłu, handlu detalicznego, a także – sektora publicznego. W ofercie Evry znajdują się m.in. narzędzia i usługi wspierające zarządzanie wykorzystywanym oprogramowaniem, obszar analityki i raportowania, a także zmiany związane z cyfrową transformacją biznesu.

Przejęcie firmy Findwise pozwoli na wzmocnienie oferty Evry m.in. w obszarze wyszukiwania i analizy nieustrukturyzowanych danych. “Łącząc nasze mocne strony, staniemy się siłą napędową na atrakcyjnym rynku zaawansowanych analiz, sztucznej inteligencji i Big Data. Nasi klienci zyskają dostęp do skalowalnych systemów zdolnych do zrozumienia, wnioskowania i uczenia się na podstawie danych, które będą dostarczane ze standardowym interfejsem, sprawdzoną metodologią wdrożenia i najlepszymi praktykami. Wykorzystując oparte na technologii wyszukiwania analizy kognitywne dostarczone przez EVRY i Findwise, zapewnimy klientom usługi, które pomogą im jeszcze bardziej zyskać na znaczeniu w erze cyfrowej” – mówi Björn Ivroth, prezes zarządu firmy Evry.

Obecnie Findwise działa jako niezależny dostawca rozwiązań i usług związanych z analizą oraz operacjonalizacją danych przy wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji. Firma realizuje projekty m.in. w oparciu o własną metodologię wdrożenia i oferuje własną platformę integracji danych – Findwise i3. Od 6 lat Findwise działa także na polskim rynku. “Findwise od 12 lat pracuje z metodologią wykorzystania sztucznej inteligencji w odniesieniu do obszernych i niestrukturalnych zbiorów danych. Teraz, mając wsparcie EVRY będziemy w stanie zwiększyć eksport usług specjalistycznych do krajów skandynawskich oraz znacznie poszerzyć zakres oferowanych przez nas produktów i usług także na rynku polskim” – podkreśla Paweł Wróblewski, dyrektor regionalny Findwise w Polsce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *