Branża ITRynek

Fiński Efecte przejął polską spółkę InteliWISE

Zajmująca się oprogramowaniem klasy ITSM, HR i Asset Management firma z Finlandii, sfinalizowała właśnie przejęcie warszawskiej spółki specjalizującej się w usługach opartych na konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Efecte zamierza tym samym wzmocnić swoją technologię rozwiązaniami AI autorstwa InteliWISE.

Fiński Efecte przejął polską spółkę InteliWISE
Od lewej: Niilo Fredrikson (Efecte) i Marcin Strzałkowski (InteliWISE) Źródło: materiały prasowe

Fińska spółka, która w ostatnim roku wypracowała 17,8 mln euro przychodów i zatrudnia blisko 150 osób, planuje pozyskać nad Wisłą kolejnych klientów – zarówno duże firmy, jak i te z sektora MŚP. Efecte chce zwiększyć innowacyjność i konkurencyjność w skali europejskiej, dlatego rozbuduje w Polsce centrum kompetencji R&D dla technologii AI całej firmy. W planach jest również poszerzenie tutejszego zespołu o konsultantów dostarczających usługi typu service desk oraz do automatyzacji i cyfryzacji procesów biznesowych, wspierających spółkę także na fińskim, szwedzkim, niemieckim i hiszpańskim rynku.

“Automatyzacja przy wykorzystaniu AI jest dziś fundamentem skutecznej cyfryzacji firm. Dlatego postawiliśmy na InteliWISE. Przekonały nas zaawansowane rozwiązania firmy, w tym technologia konwersacyjnej sztucznej inteligencji, bardzo mocny zespół R&D, a także potencjał polskiego rynku, na który zdecydowanie stawiamy” – powiedział Niilo Fredrikson, CEO Efecte. “Wierzę, że nasz komplementarny produkt trafi w potrzeby tutejszych przedsiębiorców, chcących w innowacyjny sposób rozwijać biznes, zmniejszając koszty i zwiększając przychody. Rozbudowywane w Polsce kompetencje AI oraz tzw. uczenia maszynowego, pomogą realizować naszą europejską strategię” – dodał.

W Polsce, w ramach realizowanego projektu NCBR, rozwijane będzie m.in. narzędzie umożliwiające szybsze wdrożenie polsko-fińskich rozwiązań do rodzimych małych i średnich firm, którym często brak wyspecjalizowanych ekspertów czy wiedzy o przydatności botów w codziennej pracy. Rozwiązania InteliWISE – spółki mającej na koncie ponad 200 wdrożeń i technologię opatentowaną w USA – dopasowane do polskiego klienta, będą integralną częścią komplementarnego software’u Efecte.

Przeczytaj również
Avenga przejęła argentyńską spółkę IncluIT

“Korzyści płynące z tej transakcji idą w parze z naszymi aspiracjami i celami. InteliWISE, jako jedna z pierwszych firm w kraju rozwijała AI i chatboty. Innowacje napędzane sztuczną inteligencją przenikają coraz więcej obszarów, w tym tradycyjne usługi HR i wsparcie pracowników. Wykorzystanie m.in. botów jest dziś naturalnym wyborem, bo rozwiązuje codzienne problemy w konwersacyjnym trybie, przy możliwie najniższym koszcie obsługi. Wypracowane przez nas know-how będzie wykorzystywane na rynkach europejskich, a jednocześnie kompleksowa platforma Efecte z autorską technologią InteliWISE, trafi do polskich firm” – skomentował Marcin Strzałkowski, CEO warszawskiej spółki.

Przedstawiciele Efecte podkreślają również, iż przejęcie InteliWISE wpisuje się w motto firmy: Digitalize and Automate, made in Europe. “Ważnym elementem naszych działań jest wsparcie cyfryzacji w oparciu o koncept tzw. europejskiej chmury na własnych warunkach. Chcemy być europejską alternatywą numer jeden, stając w szranki z amerykańskimi i chińskimi gigantami. Budując platformę w Europie, gwarantujemy firmom, również polskim, pełne bezpieczeństwo danych, bo tworzymy i przetwarzamy je w sposób kontrolowany ‘na miejscu’. To niezwykle ważny element rozwoju naszego produktu, jak i naszych klientów” – podsumował Niilo Fredrikson.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *