Branża ITRynekZmiany kadrowe

Ericsson otwiera centra badań i rozwoju w Łodzi i Krakowie

To efekt finalizacji przejęcia przez Ericsson 100% udziałów w polskiej firmie Ericpol, który był długoletnim dostawcą i deweloperem oprogramowania dla Ericssona. Ericpol łącznie w Polsce i na Ukrainie zatrudniał ok. 2000 pracowników. Przychody Ericpol w zeszłym roku – wg raportu ITwiz Best 100 – to 323 mln zł (wzrost o 16%), 94% z nich to sprzedaż na eksport.

Ericsson otwiera centra badań i rozwoju w Łodzi i Krakowie

Dyrektorem Działu R&D Ericsson w Polsce został Paweł Szczerkowski. Centra R&D Ericsson w Łodzi i Krakowie staną się głównymi światowymi ośrodkami odpowiedzialnych za rozwój produktów firmy Ericsson. Polskie działy R&D pracują nad rozwojem oprogramowania będącego sercem rozwiązania Ericsson Radio System, obsługującego każdego dnia nawet do 40% połączeń komórkowych na całym świecie. Rozwiązania firmy działają u operatorów obsługujących ok. 2,5 mld abonentów.

W celu utrzymania pozycji lidera na rynku ICT, Ericsson podjął decyzję o włączeniu centrów zlokalizowanych w Łodzi i Krakowie do struktur rozwojowo-badawczych firmy. Ericsson przejął Ericpol w kwietniu 2016 roku, a proces połączenia firm w jeden podmiot prawny pod nazwą Ericsson Polska zakończył się 1 lutego 2017 roku.

Ericsson otwiera centra badań i rozwoju w Łodzi i Krakowie

Centra rozwojowe w Krakowie i Łodzi odegrają istotną rolę w procesie rozszerzania stałej współpracy firmy z uniwersytetami, start-upami i instytucjami państwowymi, co pozwoli nam wzmocnić relacje z klientami i partnerami.

Jestem dumny, że centra w Łodzi i Krakowie mogły stać się częścią Ericsson. Dzięki włączeniu do struktur Ericsson, możemy zaoferować potencjalnym kandydatom zatrudnienie w jednym z najciekawszych sektorów branży technologicznej i pracę dla globalnego przedsiębiorstwa współpracującego z partnerami na całym świecie. Logo Ericsson, które pojawiły się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków naszych centrów rozwojowych, stanowią wyłącznie zewnętrzną oznakę zmian. W rzeczywistości, zmiany wewnątrz organizacji mające na celu uczynienie nas częścią rodziny Ericsson, rozpoczęły się już po przejęciu w kwietniu 2016 roku” – mówi Paweł Szczerkowski.

Ericsson otwiera centra badań i rozwoju w Łodzi i Krakowie

Ericsson to jeden z największych dostawców technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Oferta firmy obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Ericsson w Polsce dostarcza m.in. rozwiązania oparte o technologie 5G i IoT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *