InfrastrukturaRynek

Firma Check Point Software wprowadziła na rynek Horizon – nowy pakiet zabezpieczeń

Łączy on kompleksową analizę zagrożeń z systemem Zarządzania Zapobieganiem i Reagowaniem (MDR/MPR) oraz Rozszerzonym Zapobieganiem i Reagowaniem (XDR/XPR). Całość charakteryzuje się prostą i intuicyjną obsługą oraz wsparciem najlepszych w branży analityków, ekspertów ds. badań oraz technologii AI – informują przedstawiciele spółki.

Firma Check Point Software wprowadziła na rynek Horizon – nowy pakiet zabezpieczeń

Niedawny raport bezpieczeństwa firmy Check Point ujawnił globalny wzrost liczby cyberataków o 42% oraz rosnące znaczenie oprogramowania ransomware. Ataki ze strony hakerów przybierają różne formy i dotyczą już praktycznie wszystkich sektorów gospodarki. Dodatkowo problem pogłębia brak dostępu do doświadczonej kadry specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

Rozwiązaniem tej sytuacji są Centra Operacji Bezpieczeństwa (SOC) z całodobowym monitorowaniem, reagowaniem i możliwością wychwytywania zagrożeń, jednak dla większości firm prowadzenie tego typu oddziałów jest zbyt skomplikowane i kosztowne. Co więcej, dotychczasowe SOC nie odpowiadają już rosnącej skali wyzwań, ponieważ koncentrują się zwykle wyłącznie na wykrywaniu ataków i reagowaniu na nie, a nie zapobieganiu im.

“Wiele z istniejących obecnie na rynku rozwiązań MDR po prostu zajmuje się wykrywaniem i zarządzaniem incydentami cybernetycznymi, ale tak naprawdę zapobieganie incydentom w dużej mierze było dotychczas niedostępne w MDR. Strategia Check Point Horizon polegająca na priorytetowym zapobieganiu i zmienia zasady gry na zatłoczonym rynku MDR” – wskazuje Craig Robinson, wiceprezes ds. badań ds. usług bezpieczeństwa w IDC.

Check Point Horizon wprowadza podejście polegające na priorytecie prewencji w operacjach bezpieczeństwa, zapewniając zespołom SOC narzędzia i usługi potrzebne do zapobiegania atakom w czasie rzeczywistym przy mniejszych zasobach. Obejmuje on:

  • Check Point Horizon XPR/XDR – Horizon XDR/XPR zwiększa wydajność operacji związanych z bezpieczeństwem dzięki możliwości szybkiego wykrywania, badania i automatyzacji reakcji na ataki w całej infrastrukturze IT. Identyfikuje zagrożenia wewnątrz organizacji i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się. Dzięki wykorzystaniu analizy zagrożeń Big Data, zebranej z setek milionów czujników na całym świecie, liczba alertów zostaje radykalnie zmniejszona, nawet o 98% – zapewniają przedstawiciele producenta.
  • Check Point Horizon MPR/MDR – to usługa priorytetu prewencji wspierana przez ekspertów firmy Check Pointa zapewniających SOC-as-a-Service. Monitorują oni stan bezpieczeństwa klienta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – bez względu na stosowane produkty lub rozwiązania – wykorzystując swoje 25-letnie doświadczenie w reagowaniu na incydenty, aby analizować, korelować i rozumieć, co się dzieje, reagując w imieniu klienta i formułując odpowiednie zalecenia.
  • Horizon Events – Horizon Events zapewnia pełną widoczność wydarzeń we wszystkich produktach Check Point w celu wydajnego monitorowania, wyszukiwania i wykrywania zagrożeń. Zaprojektowany dla administratorów i analityków bezpieczeństwa do badania i rozwiązywania wszystkich incydentów związanych z bezpieczeństwem, dzięki prostemu i intuicyjnemu rozwiązaniu chmurowemu SaaS, oszczędza cenny czas i eliminuje złożoność – podsumowują specjaliści Check Point Software.
Przeczytaj również
95% liderów bankowości w Polsce wdrożyło zaawansowane usługi chmurowe
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *