Branża ITRynek

Firma KBJ przejęła spółkę BTech i wzmacnia pozycję na rynku rozwiązań SAP

Notowany na NewConnect integrator systemów IT produkowanych przez koncern SAP SE, z sukcesem sfinalizował przejęcie BTech sp. z o.o. Sąd zarejestrował bowiem połączenie obu firm, co ostatecznie zakończyło cały proces.

Firma KBJ przejęła spółkę BTech i wzmacnia pozycję na rynku rozwiązań SAP

Przypomnijmy, że istniejący od 2007 roku BTech specjalizuje się w usługach programistycznych dla użytkowników systemów ERP: SAP ECC i S/4HANA oraz ich integracji z oprogramowaniem zewnętrznym. Firma współpracowała dotychczas z największymi w Polsce koncernami z różnych branż oraz wspierała projekty wdrożeniowe realizowane przez innych integratorów systemów SAP. Obie spółki, KBJ i BTech, były połączone kapitałowo od 2020 roku, kiedy to KBJ objął 32% udziałów BTech. Firmy ściśle współpracowały operacyjnie rozwijając moce produkcyjne i realizując wspólną politykę sprzedażową.

“W bieżącym roku przejęliśmy pozostałe 68% udziałów spółki. Dzięki sfinalizowanemu połączeniu cała dotychczasowa działalność BTech będzie kontynuowana i rozwijana ze wsparciem kapitałowym, technologicznym oraz know-how KBJ, a kilkudziesięciu specjalistów pracujących do tej pory w BTech zasili zespół KBJ. Przejmiemy również realizację wszystkich dotychczasowych kontraktów BTech” – zapewnił Artur Jedynak, prezes KBJ S.A.

Jak już wspomniano, KBJ S.A. to jeden z największych polskich integratorów systemów ERP, należący do grona Platynowych Partnerów koncernu SAP SE. Dzięki przejęciu klienci BTech uzyskują dostęp do znacznie szerszego niż dotychczas portfolio usług związanych z oprogramowaniem SAP: od podstawowych prac wdrożeniowych i programistycznych w systemach ERP przez migrację do środowiska S/4HANA aż po zaawansowane rozwiązania chmurowe i platformy analityczne, poinformowali przedstawiciele KBJ. Firma ta jest bowiem pierwszym polskim partnerem SAP specjalizującym się we wdrożeniach SAP Datasphere i SAP Analytics Cloud.

“Przejęcie firmy BTech oznacza wzrost liczebności zespołu KBJ do ok. 200 osób i dodatkowe możliwości w zakresie realizacji złożonych projektów IT. Mam tu na myśli m.in. migracje poprzednich generacji systemów ERP do najnowszej ich edycji: S/4HANA, projekty szeroko rozumianej transformacji cyfrowej, bezpieczeństwa danych czy zmian wynikających z nowych regulacji prawnych, takich jak np. wprowadzenie obowiązkowych e-Faktur” – podsumowała Magdalena Miąsko, dyrektor sprzedaży i marketingu w KBJ S.A.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *