Branża ITRynek

KBJ przejmuje BTech, rozwinie kompetencje i zespół

Za sprawą tej transakcji wyspecjalizowana w realizacji projektów związanych z technologiami SAP spółka stanie się właścicielem 100% udziałów BTech. Docelowo, KBJ wchłonie BTech, pozyskując w tej sposób m.in. kilkudziesięciu specjalistów, a także rozszerzając bazę klientów oraz know-how. Firmę BTech tworzy zespół konsultantów i programistów wyspecjalizowanych w programowaniu, wdrożeniach i rozwoju środowisk SAP.

KBJ przejmuje BTech, rozwinie kompetencje i zespół

Co ważne, dotychczas KBJ kontrolował 32% udziałów wrocławskiej firmy BTech. Obie spółki ściśle współpracowały operacyjnie. “Nabycie pozostałych udziałów BTech jest efektem naszej długoterminowej i owocnej współpracy. Doprowadzi do pełnej integracji obu podmiotów, a docelowo do połączenia spółek i wchłonięcia BTech przez KBJ” – podkreśla Artur Jedynak, prezes zarządu firmy KBJ. Według niego, transakcja zakupu spółki BTech wpisuje się strategię rozwoju KBJ. “Chcemy być coraz silniejsi na rynku wdrożeń SAP i usług związanych z tym oprogramowaniem powiększając zasięg i skalę działalności, zawarta dziś umowa jest kolejnym elementem tej samej strategii istotnego wzrostu spółki” – mówi Artur Jedynak.

Niezależnie od tego, już teraz KBJ jest jedną z największych firm wyspecjalizowanych we wdrożeniach rozwiązań SAP w Polsce. Warto dodać, że jest to kolejna tego typu transakcja wspierająca rozwój KBJ. Przykładowo, w 2021 roku poinformowano, że spółka przejmuje większościowy pakiet udziałów w R&S Group, co pozwoliło na wzmocnienie oferty i kompetencji w obszarze usług wdrożeniowych SAP.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *