PracaBranża ITProgramowanieRynek

Forcepoint zwiększy zatrudnienie w krakowskim centrum rozwojowym

W Krakowie rozwijane są m.in. rozwiązania bezpieczeństwa sieciowego firmy Forcepoint. Poszukiwani są głownie programiści. Wzmocnienie krakowskiego zespołu jest częścią inwestycji realizowanych na polskim rynku.

Forcepoint zwiększy zatrudnienie w krakowskim centrum rozwojowym

Firma Forcepoint specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach związanych z bezpieczeństwem i filtrowaniem treści internetowych. Na ofertę amerykańskiej spółki składają się zarówno technologie dla firm sektora MSP i rozwiązania oraz usługi dla odbiorców korporacyjnych, jak i wysoce wyspecjalizowane narzędzia dla służb bezpieczeństwa. Pod obecną nazwą spółka działa od stycznia br. Wcześniej firma funkcjonowała pod marką Raytheon|Websense.

Działający formalnie od połowy roku polski oddział Forcepoint zatrudnia obecnie ok. 70 osób. Większość z nich to osoby zatrudnione w krakowskim zespole rozwojowym – W Krakowie zlokalizowane jest centrum developerskie odpowiedzialne głównie za rozwijanie rozwiązań firmy Forcepoint związanych z ochroną środowisk sieciowych – ze szczególnym naciskiem na rozwój projektów związanych z modelem cloud computing. Nabór pracowników wciąż trwa – poszukiwani są głownie programiści.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *