Biznes

Ford Design Center wykorzystuje rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości VR

Po programie pilotażowym dla urządzeń Microsoft HoloLens, jakie miały miejsce w 2016 roku w Ford Design Center, firma ta zdecydowała się kontynuować wykorzystywanie tych urządzeń.

Ford Design Center wykorzystuje rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości VR

Jednocześnie Ford zdecydował się rozszerzyć jego zakres o stymulowanie procesów kreatywnych, współpracę między pracownikami oraz optymalizację czasu wejścia na rynek gotowych rozwiązań.  Firma Ford jest w pełni zaangażowana w cyfrową transformację nowoczesnego miejsca pracy. Pracuje nad rozwiązaniami, dzięki którym korzystanie z dzisiejszych samochodów stanie się bardziej komfortowe. Rozwija także nowe, stale ewoluujące projekty w obszarze mobilności – choćby takie, jak samochody autonomiczne. Wzornictwo czy też design stale zyskują na znaczeniu. HoloLens i rzeczywistość mieszana są natomiast postrzegane jako kluczowe elementy pozwalające firmom wyróżnić się na rynku.

Częścią tej cyfrowej transformacji, jaką przechodzą obecnie nowoczesne miejsca pracy, stała się rzeczywistość mieszana. To właśnie ona otwiera nowe możliwości w zakresie wizualizacji danych i ich wykorzystywania, dzięki zastosowaniu modelu 3D. To dzięki niej rośnie również zdolność do projektowania innowacji, ścisłej współpracy oraz podejmowania ważnych decyzji biznesowych w szybszym tempie” – przekonują przedstawiciele Microsoft.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *