Zmiany kadrowe

François Boulanger mianowany na prezesa i dyrektora generalnego CGI

Menedżer oficjalnie obejmie tę funkcję z dniem 1 października 2024 roku, gdy dotychczasowy prezes i dyrektor generalny George D. Schindler przejdzie na emeryturę.

François Boulanger mianowany na prezesa i dyrektora generalnego CGI

Rada Dyrektorów CGI, niezależnej firmy konsultingowej działające w zakresie technologii informatycznych i zarządzania, ogłosiła mianowanie François Boulangera na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego oraz członka Rady Dyrektorów od 1 października 2024 roku.

„W imieniu Rady i konsultantów CGI na całym świecie chciałbym pogratulować François mianowania na stanowisko lidera CGI” – powiedział Serge Godin. „Rada i ja planowaliśmy płynne przekazanie obowiązków CEO od kilku lat i biorąc pod uwagę ciągłą siłę operacyjną i potencjał naszej firmy, jest to odpowiedni moment, aby François poprowadził naszą firmę w przyszłość” – dodał.

Boulanger odpowiada obecnie za operacje CGI w Kanadzie, USA (sektor komercyjny i rządowy na poziomie stanowym), w regionie Azji i Pacyfiku, globalnych centrach doskonałości dostaw oraz globalnych rozwiązaniach IP jako prezes i dyrektor operacyjny.

„Chciałbym podziękować Serge’owi, Julie, George’owi i całej Radzie Dyrektorów za zaufanie” – powiedział François Boulanger. „CGI zajmuje wyjątkową pozycję na rynku, biorąc pod uwagę trwałość naszych relacji z klientami i naszą kulturę odpowiedzialności, która umożliwia wszystkim naszym specjalistom ciągłe tworzenie wartości dla naszych klientów, pracowników i akcjonariuszy. Z niecierpliwością oczekuję współpracy z utalentowanym zespołem na całym świecie. Wspólnie wykorzystamy siłę technologii do dostarczania pogłębionej wiedzy i namacalnych wyników biznesowych dla naszych klientów. Razem zbudujemy kolejny udany rozdział w niemal 48-letniej historii CGI” – skomentował.

George D. Schindler, obecny prezes i dyrektor generalny CGI, przejdzie na emeryturę 30 września 2024 roku. Będzie jednak kontynuował pracę w Radzie i przez okres przejściowy pełnił rolę strategicznego doradcy Serge’a Godina, założyciela i przewodniczącego Rady Dyrektorów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *