Zmiany kadrowe

Francois Nuyts nowym prezesem zarządu Allegro.pl

Dołączy on do zespołu zarządzającego największej, polskiej platformy e-handlu, od 1 sierpnia br. Dotychczasowy prezes, Przemysław Budkowski, opuszcza firmę i planuje zaangażować się w inne przedsięwzięcia.

Francois Nuyts nowym prezesem zarządu Allegro.pl
Francois Nuyts odpowiadał dotychczas za operacje Amazon w Europie Południowej, ostatnio jako wiceprezes i dyrektor zarządzający tej firmy w Hiszpanii i Włoszech. Wcześniej od 2005 roku pełnił różne role zarządcze w jej strukturach w Anglii, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Karierę zawodową zaczynał w firmie doradczej Accenture. Francois Nuyts przeprowadzi się do Warszawy.

Przemysław Budkowski był prezesem Allegro przez ostatnie 7 lat, a z firmą był związany od 2009. W tym czasie Allegro przeszło transformację z serwisu aukcyjnego do platformy transakcyjnej, stając się ulubionym miejscem zakupów Polaków w sieci. Dziś oferuje klientom 90 mln produktów miesięcznie, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. firm, w większości polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Serwis co miesiąc odwiedza 17 mln internautów, z czego ponad 50% na urządzeniach mobilnych. Wg raportu European Retailer 500 (Top500Guide.com), Allegro.pl jest 6. serwisem e-commerce w Europie pod względem wielkości obrotów. “Allegro ma świetną pozycję rynkową, którą zawdzięcza m.in. stałemu rozwojowi platformy i wprowadzanym innowacyjnym rozwiązaniom zakupowym, płatniczym oraz logistycznym” – mówi Francois Nuyts.

Zmiana na stanowisku prezesa odbywa się w dobrym momencie. Firmą zarządza zespół doświadczonych menadżerów i w najbliższych planach mamy kilka nowych, innowacyjnych usług i produktów dla naszych klientów i sprzedawców, dlatego z optymizmem myślę o przyszłości” – komentuje Darren Huston, przewodniczący Rady Nadzorczej Allegro. “Francois to bardzo utalentowany menadżer, który świetnie rozumie filozofię działania platformy handlowej typu marketplace, łączącej miliony kupujących z setkami tysięcy sprzedawców. Jestem przekonany, że odegra kluczową rolę w dalszym rozwoju Allegro. Chciałbym podziękować Przemysławowi Budkowskiemu, który stał za sukcesami firmy w ostatnich latach i życzę mu wszelkiej pomyślności w jego przyszłych przedsięwzięciach. Allegro jest moim zdaniem świetnie przygotowane, aby wykorzystać kolejną falę rozwoju polskiego rynku e-commerce” – dodaje.

Przeczytaj również
Łukasz Rydlewski szefem sprzedaży w Beyond.pl

Allegro to przede wszystkim zespół utalentowanych ludzi, którzy nieustannie rozwijają platformę podążając za potrzebami klientów. Udało nam się wspólnie zbudować unikalną firmę i świetnie rozpoznawalną polską markę. To dobry punkt startu do dalszego rozwoju. Jestem dumny z tego, jaką firmą jest Allegro i będę wiernie jej kibicował” – podsumowuje Przemysław Budkowski, odchodzący prezes Allegro.pl.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *