Zmiany kadrowe

Francois Nuyts nowym prezesem zarządu Allegro.pl

Dołączy on do zespołu zarządzającego największej, polskiej platformy e-handlu, od 1 sierpnia br. Dotychczasowy prezes, Przemysław Budkowski, opuszcza firmę i planuje zaangażować się w inne przedsięwzięcia.

Francois Nuyts nowym prezesem zarządu Allegro.pl
Francois Nuyts odpowiadał dotychczas za operacje Amazon w Europie Południowej, ostatnio jako wiceprezes i dyrektor zarządzający tej firmy w Hiszpanii i Włoszech. Wcześniej od 2005 roku pełnił różne role zarządcze w jej strukturach w Anglii, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Karierę zawodową zaczynał w firmie doradczej Accenture. Francois Nuyts przeprowadzi się do Warszawy.

Przemysław Budkowski był prezesem Allegro przez ostatnie 7 lat, a z firmą był związany od 2009. W tym czasie Allegro przeszło transformację z serwisu aukcyjnego do platformy transakcyjnej, stając się ulubionym miejscem zakupów Polaków w sieci. Dziś oferuje klientom 90 mln produktów miesięcznie, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. firm, w większości polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Serwis co miesiąc odwiedza 17 mln internautów, z czego ponad 50% na urządzeniach mobilnych. Wg raportu European Retailer 500 (Top500Guide.com), Allegro.pl jest 6. serwisem e-commerce w Europie pod względem wielkości obrotów. “Allegro ma świetną pozycję rynkową, którą zawdzięcza m.in. stałemu rozwojowi platformy i wprowadzanym innowacyjnym rozwiązaniom zakupowym, płatniczym oraz logistycznym” – mówi Francois Nuyts.

Zmiana na stanowisku prezesa odbywa się w dobrym momencie. Firmą zarządza zespół doświadczonych menadżerów i w najbliższych planach mamy kilka nowych, innowacyjnych usług i produktów dla naszych klientów i sprzedawców, dlatego z optymizmem myślę o przyszłości” – komentuje Darren Huston, przewodniczący Rady Nadzorczej Allegro. “Francois to bardzo utalentowany menadżer, który świetnie rozumie filozofię działania platformy handlowej typu marketplace, łączącej miliony kupujących z setkami tysięcy sprzedawców. Jestem przekonany, że odegra kluczową rolę w dalszym rozwoju Allegro. Chciałbym podziękować Przemysławowi Budkowskiemu, który stał za sukcesami firmy w ostatnich latach i życzę mu wszelkiej pomyślności w jego przyszłych przedsięwzięciach. Allegro jest moim zdaniem świetnie przygotowane, aby wykorzystać kolejną falę rozwoju polskiego rynku e-commerce” – dodaje.

Przeczytaj również
Bogusław Święcicki na czele IT międzynarodowej Grupy Bakels

Allegro to przede wszystkim zespół utalentowanych ludzi, którzy nieustannie rozwijają platformę podążając za potrzebami klientów. Udało nam się wspólnie zbudować unikalną firmę i świetnie rozpoznawalną polską markę. To dobry punkt startu do dalszego rozwoju. Jestem dumny z tego, jaką firmą jest Allegro i będę wiernie jej kibicował” – podsumowuje Przemysław Budkowski, odchodzący prezes Allegro.pl.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *