Informacje prasowe

Francuska grupa telekomunikacyjna wdroży nowe rozwiązanie klasy ERP

Firma ITANCIA będzie korzystać z systemu IFS Applications 10 w 13 lokalizacjach na terenie Europy i Afryki. Wdrożenie najnowszego rozwiązania klasy ERP firmy IFS ma pozwolić na utrzymanie wysokiej dynamiki rozwoju biznesu. Oprogramowanie IFS wybrano m.in. przez wzgląd na wysoką elastyczność.

Francuska grupa telekomunikacyjna wdroży nowe rozwiązanie klasy ERP

ITANCIA, dystrybutor oferujący rozwiązania telefoniczne B2B i infrastrukturę sieciową wybrał system IFS Applications 10, aby pomóc utrzymać i przyspieszyć szybki rozwój firmy w Europie i Afryce. Utworzona we Francji w 1991 r. firma ITANCIA początkowo zajmowała się sprzedażą używanego sprzętu telefonicznego firmom, a następnie dywersyfikując i rozszerzając ofertę o dystrybucję sprzętu telekomunikacyjnego i infrastruktury sieciowej, naprawy sprzętu elektronicznego, usługi o wartości dodanej oraz „szyte na miarę” rozwiązania logistyczne. ITANCIA działa na terenie 80 krajów poprzez 10 własnych filii i 3400 partnerów handlowych i odnotowuje coroczny wzrost o około 20%.

Aby wesprzeć swój szybki rozwój, ITANCIA musiała zastąpić swój dotychczasowy system biznesowy elastycznym i w pełni zintegrowanym rozwiązaniem.
„Po przeprowadzeniu kompleksowej analizy naszych procesów biznesowych z pomocą firmy konsultingowej, skontaktowaliśmy się z kilkoma dostawcami oprogramowania, którzy mogliby zaspokoić nasze potrzeby, i wybraliśmy dwóch najlepszych, w tym IFS” – powiedział Nicolas Cailleau, dyrektor firmy ITANCIA IT.

Firma ITANCIA wybrała IFS ze względu na elastyczność oferowanego rozwiązania oraz wiedzę specjalistyczną i doświadczenie, jakimi wykazał się zespół IFS.

Nicolas Cailleau dodał: „IFS oferuje w pełni zintegrowane rozwiązanie, które idealnie zaspokaja potrzeby firmy ITANCIA, zarówno te bieżące, jak i przyszłe. Możliwość konfigurowania rozwiązania bez potrzeby skomplikowanych zmian w kodzie również było istotnym czynnikiem wpływającym na naszą decyzję. Duże znaczenie miał również zespół IFS, którego profesjonalizm i głębokie zrozumienie naszych potrzeb biznesowych jeszcze bardziej nas przekonały. Wierzymy, że IFS Applications 10 przyczyni się do przyspieszenia naszego rozwoju i wydajności”.

Yann Pineau, prezes zarządu ITANCIA, powiedział: „ITANCIA dąży do osiągnięcia tytułu wiodącego dystrybutora w zakresie biznesowych rozwiązań telefonicznych i infrastruktury sieciowej w Europie i Afryce. Aby zasłużyć na pokładane w nas zaufanie, musimy się wyróżniać i być innowacyjni w rozwijaniu generujących przychód i przyjaznych środowisku usług i rozwiązań. System IFS Applications 10 pomoże nam osiągnąć ten cel, umożliwiając nam większą elastyczność i zwiększając naszą wydajność”.

Przewidując przyszłe rekrutacje pracowników w perspektywie krótko- i średnioterminowej spowodowane rozwojem firmy, ITANCIA zdecydowała się wdrożyć to rozwiązanie we wszystkich 13 lokalizacjach we Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Maroku, Tunezji, na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Senegalu. System IFS Applications obejmie procesy o znaczeniu krytycznym obejmujące zarządzanie łańcuchem dostaw, produkcję, zarządzanie usługami serwisowymi, CRM, kadry oraz finanse.

Przeczytaj również
RISE with SAP to szansa na szybką transformację

Amor Berkar, dyrektor IFS we Francji, dodał: „Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez firmę ITANCIA do zapewnienia wsparcia międzynarodowego rozwoju firmy. ITANCIA to firma, która dynamicznie się rozwija i której potrzeby biznesowe wymagają elastycznego rozwiązania. Cieszymy się na długoterminową współpracę i przyczynienie się do międzynarodowego rozwoju ITANCIA”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *