Branża IT

Francuski koncern chemiczny wdroży rozwiązanie Infor M3

Firma Infor poinformowała, że koncern chemiczny Altaïr, zdecydował się na wdrożenie jej rozwiązania pod nazwą M3. Dedykowana branży chemicznej aplikacja do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), będzie głównym systemem do zarządzania procesami i wymiany informacji między podmiotami należącymi do francuskiej Grupy.

Francuski koncern chemiczny wdroży rozwiązanie Infor M3

Jak informują przedstawiciele koncernu, decyzja o wdrożeniu rozwiązania Infor M3 podyktowana była planami rozwoju Grupy. „Możliwości rozwoju naszej firmy w coraz bardziej złożonym, międzynarodowym środowisku przy użyciu systemu ERP na serwerze AS400 wyczerpały się” — powiedział Sylvain Berdin, menedżer projektu ERP w Grupie Altaïr.

Po analizie ofert różnych dostawców, przedstawiciele Grupy we współpracy z firmą doradczą Adix, postanowili wybrać rozwiązanie firmy Infor. Co o tym zadecydowało? „Po pierwsze, Infor skontaktował nas z imponującą liczbą firm z naszego sektora, które korzystają już z tego rozwiązania. Wszystkie te firmy wyraziły się o nim pochlebnie, zwłaszcza jeśli chodzi o konkretne problemy, z jakimi zmagają się przedsiębiorstwa z sektora chemicznego, w tym te dotyczące łańcucha dostaw. Byliśmy pod wrażeniem funkcjonalności, efektywności i skalowalności rozwiązania, co wpisuje się w nasze plany dotyczące Przemysłu 4.0” – tłumaczy Sylvain Berdin.

Szereg funkcjonalności dostosowanych do potrzeb sektora

Francuski koncern zlecił wdrożenie rozwiązania M3, outsourcing serwerów oraz utworzenie centrum przetwarzania danych we francuskim Lille, które będzie obsługiwać podmioty wchodzące w skład Grupy. Jak wskazują przedstawiciele Infor, implementacja umożliwi centralizację informacji, poprawę komunikacji między spółkami zależnymi oraz dzielenie się dobrymi praktykami. Ponadto M3 wesprze zarządzanie działaniami związanymi z zakupami i sprzedażą, produkcją (wytwarzaniem chemikaliów i opakowań), logistyką, kontrolą jakości oraz finansami.

„Infor po raz kolejny udowodnił swoją zdolność do zaspokojenia potrzeb konkretnej branży dzięki dedykowanemu rozwiązaniu, które można dopasować do wielkości firmy, a następnie skalować wraz z jej międzynarodowym rozwojem” — powiedział Laurent Jacquemain, wiceprezes i dyrektor Infor na region południowej Europy. „Rozwiązanie Infor M3 zostało wybrane z uwagi na bogatą funkcjonalność dostosowaną do potrzeb sektora, regularne aktualizacje oraz jakość świadczonego przez nas wsparcia. Ponadto, podczas całego okresu realizacji projektu nasi eksperci branżowi oraz eksperci w zakresie produktów będą do dyspozycji użytkowników” – podsumował.

Grupy Altaïr jest jednym z największych producentów i dystrybutorów środków czystości oraz owadobójczych w Europie. W 2019 roku osiągnęła przychody na poziomie 100 mln euro. Obecnie zatrudnia niespełna 400 osób we Francji, w Hiszpanii, Belgii i Polsce. Oferta Grupy obejmuje około 3000 produktów pod pięcioma markami (Starwax, Oro, Mistol, Sinto i Kapo) sprzedawanymi w ponad 40 krajach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *