Branża ITAnalitykaRynek

Gartner: Deloitte światowym liderem wśród dostawców usług danych i analityki

Na łamach raportu „Magic Quadrant for Data and Analytics Service Providers 2021” analitycy Gartnera po raz kolejny uznali firmę Deloitte za globalnego lidera w dziedzinie dostawców usług w zakresie danych i analityki. W 2021 spółka została wyróżniona ze względu na kompletność wizji oraz skuteczność w jej realizacji.

Gartner: Deloitte światowym liderem wśród dostawców usług danych i analityki

Według ekspertów Gartnera, liderzy to organizacje, które dostarczają oferty odpowiadające popytowi na usługi D&A, kształtują rynek, wprowadzając innowacje w zakresie produktów, usług i cen, mają wizję oraz odwagę, by ryzykować, a ich oferta odpowiada szerokiemu gronu odbiorców rynkowych. I tak, w ich ocenie, Deloitte w zakresie sztucznej inteligencji i analityki oferuje jako dostawca, wyważony zestaw zarówno technicznych możliwości, jak i umiejętności miękkich związanych z zarządzaniem biznesem oraz zmianami. Przy

“To, co nas szczególnie cieszy, to fakt, że Gartner docenił wysiłki Deloitte jako projektanta modeli sprzedaży i dostarczania usług. Dzięki różnorodnym, interaktywnym metodom sprzedaży i modelom dostaw oraz innowacyjnym sposobom strukturyzowania transakcji, jesteśmy w stanie sprawnie dostosować naszą ofertę do różnych modeli biznesowych lub po prostu preferencji naszych klientów” – skomentował Wojciech Sygnowski, partner, lider obszaru Analytics & Cognitive w Deloitte.

Twórcy wspomnianego raportu zwracają uwagę na fakt, że skalowalność sztucznej inteligencji (AI) staje się głównym trendem dla większości dostawców usług danych i analityki. Deloitte wychodzi poza ten schemat i, między innymi dzięki platformie CortexAI, zwiększa skalowalność systemów, ale też wnosi umiejętności zarządzania zmianą i oferuje stałe wsparcie. Za rozległe kompetencje w tym zakresie odpowiada Global Deloitte AI Institute, wskazują przedstawiciele firmy.

Przypomnijmy, że Gartner specjalizuje się w zagadnieniach strategicznego wykorzystania technologii oraz zarządzania nimi. „Gartner Magic Quadrant” (Magiczny Kwadrat Gartnera) to seria jakościowych analiz dotyczących różnych segmentów rynku. Pokazuje, jak konkurencyjne przedsiębiorstwa plasują się względem siebie, a także prezentuje ich mocne i słabe strony. W najnowszym raporcie analitycy firmy ocenili 19 dostawców danych i usług analitycznych.

“Jesteśmy zaszczyceni tak znakomitym miejscem w rankingu i samym wyróżnieniem. To dowód na to, że procentuje zbierane przez nas doświadczenie w projektowaniu usług D&A w takich branżach, jak bankowość, sektor publiczny, handlu i usług, mediów, telekomunikacji i zaawansowanych technologii” – podsumowuje Sławomir Lubak, partner, lider Systems Engineering i Cloud Engineering, Deloitte.

Według prognoz Gartnera światowy rynek usług D&A w ciągu najbliższych lat będzie rósł o 14,6 proc. rok do roku i do 2024 roku osiągnie wartość 232 mld USD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *