Sztuczna inteligencjaRynek

Gemini Pro, nowy model AI Google, jest już dostępny na platformie Vertex AI

Tydzień temu Google ogłosił premierę Gemini, elastycznego modelu sztucznej inteligencji, który występuje w trzech różnych rozmiarach: Ultra, Pro i Nano. Gemini Pro jest już publicznie dostępny na Vertex AI, kompleksowej platformie sztucznej inteligencji Google Cloud. Pozwala ona na dostosowanie i wdrożenie Gemini, umożliwiając developerom tworzenie nowych i zróżnicowanych aplikacji.

Gemini Pro, nowy model AI Google, jest już dostępny na platformie Vertex AI

Dzięki Vertex AI developerzy mogą:

  • Odkrywać i korzystać z Gemini Pro lub wybierać z wyselekcjonowanej listy ponad 130 modeli od Google, open-source i stron trzecich, które spełniają standardy bezpieczeństwa i jakości Google dla przedsiębiorstw. Programiści mogą uzyskać dostęp do modeli w formie łatwych w użyciu interfejsów API, aby szybko wbudować je w aplikacje.
  • Dostosowywać zachowanie modelu do konkretnej domeny lub doświadczeń firmy, korzystając z narzędzi dostrajających, aby zwiększyć wiedzę szkoleniową. Vertex AI zapewnia różnorodne techniki strojenia, w tym projektowanie podpowiedzi, strojenie oparte np. na adaptacja niskiej rangi (LoRA). Platforma umożliwia również ulepszanie modelu poprzez przechwytywanie opinii użytkowników dzięki wsparciu dla uczenia się ze wzmocnieniem na podstawie ludzkich opinii (RLHF).
  • Rozszerzać modele o narzędzia pomagające dostosować Gemini Pro do określonych kontekstów lub przypadków użycia. Rozszerzenia i konektory Vertex AI pozwalają programistom łączyć Gemini Pro z zewnętrznymi interfejsami API dla transakcji i innych działań, pobierać dane ze źródeł zewnętrznych lub wywoływać funkcje w bazach kodu. Z kolei organizacjom platforma daje możliwość ugruntowania wyników modelu fundamentalnego we własnych źródłach danych, pomagając poprawić dokładność i trafność odpowiedzi modelu.
  • Zarządzać i skalować modele w produkcji za pomocą specjalnie stworzonych narzędzi, które pomagają zapewnić, że po zbudowaniu aplikacji można je łatwo wdrożyć i utrzymywać. W tym celu wprowadzono nowy sposób oceny modeli o nazwie Automatic Side by Side (Auto SxS), zautomatyzowane narzędzie do porównywania modeli na żądanie. Auto SxS jest szybsze i bardziej opłacalne niż ręczna ocena modeli, a także konfigurowalne w różnych specyfikacjach zadań, aby obsługiwać nowe przypadki użycia generatywnej sztucznej inteligencji, informują przedstawiciele Google.
  • Tworzyć agentów wyszukiwania i konwersacyjnych w środowisku low code/no code. Dzięki Vertex AI programiści na wszystkich poziomach umiejętności uczenia maszynowego będą mogli używać Gemini Pro do tworzenia agentów AI klasy produkcyjnej w krótkim czasie. Jak zapowiadają przedstawiciele Google, Gemini Pro będzie również dostępny w wersji zapoznawczej jako podstawowy model dla konwersacyjnych agentów głosowych i czatowych, zapewniając dynamiczne interakcje z użytkownikami, które wspierają zaawansowane rozumowanie.
  • Dostarczać innowacje w sposób odpowiedzialny, korzystając z filtrów bezpieczeństwa Vertex AI, interfejsów API moderacji treści i innych odpowiedzialnych narzędzi AI, aby być pewnym, że tworzone modele nie generują nieodpowiednich treści.
  • Pomóc chronić dane dzięki wbudowanemu zarządzaniu danymi oraz kontroli prywatności w Google Cloud. Jak zapewniają przedstawiciele Google, koncern nie wykorzystuje danych klientów do szkolenia swoich modeli – użytkownicy zachowują nad nimi pełną kontrolę.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *