Rynek

GFT z nagrodami od Google, Everest Group i Guidewire

GFT ma za sobą dobry drugi kwartał. Firma zdobyła tytuł Google Cloud EMEA Breakthrough Partner of the Year, a następnie została określona jako Star Performer i Major Contender w raporcie Everest Group na temat topowych usług Open Bankingu. Za swoje usługi świadczone w sektorze ubezpieczeń GFT zostało docenione również przez Guidewire. Dostawca jednej z czołowych platform ubezpieczeniowych przyznał GFT specjalizację InsuranceSuite – EMEA.

GFT z nagrodami od Google, Everest Group i Guidewire

Takie osiągnięcia są możliwe m.in. dzięki wysokiej specjalizacji ekspertów z Polski. Mamy u siebie 150 certyfikowanych specjalistów chmurowych, co stanowi 30% wszystkich certyfikatów GFT na świecie. W polskim oddziale jest również jedno z trzech w Europie centrów kompetencyjnych Guidewire” – mówi Wojciech Mach, Dyrektor Zarządzający GFT Poland.

GFT to międzynarodowy dostawca usług technologicznych głównie dla dużych instytucji finansowych, ubezpieczycieli i przemysłu. W Polsce znajduje się jeden z największych oddziałów firmy, liczący niemal 850 ekspertów. W ostatnim roku GFT podjęło decyzję o  realizacji projektów dla podmiotów z rynku polskiego, dywersyfikując tym samym portfolio. Dotychczas polski oddział dostarczał rozwiązania wyłącznie dla globalnych klientów spoza naszych granic.

Mimo zawirowań związanych z pandemią, my nie przestajemy się rozwijać i inwestować w rozwój naszych kompetencji, co bardzo mocno doceniają nasi partnerzy. Największy nacisk kładziemy na rozszerzanie oferty chmurowej – na ten rok stawiamy sobie ambitny cel pozyskania kolejnej setki certyfikatów wszystkich operatorów chmury. Zdajemy sobie sprawę, że firmy nie mogą sobie pozwolić na brak inwestycji w ten obszar i potrzebują sprawdzonych wdrożeniowców, dlatego kształcimy ich u siebie nierzadko od podstaw. Uruchamiamy programy szkoleniowe dla juniorów, rozmawiamy również z uczelniami na temat własnego kierunku studiów. Tym bardziej cieszy wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy od Google. To znak, że możemy dać strategiczną przewagę klientom nie tylko z sektora finansowego” – mówi Wojciech Mach.

Przeczytaj również
Wielkie szpiegowanie użytkowników Google Chrome

Firma została również wyróżniona w raporcie Everest dotyczącym usług open bankingu jako organizacja, która wykazuje najbardziej dynamiczny wzrost w tym sektorze. W Polsce realizowany jest m.in. projekt integrujący pod jednym interfejsem wybrane usługi wszystkich banków obecnych na rynku włoskim – dzięki GFT możliwa jest integracja kont, kart debetowych czy kart kredytowych. W ostatnim roku GFT znacznie rozszerzyło również swoje usługi związane z implementacją platformy ubeczpieczeniowej Guidewire. Niespełna rok temu w oddziałach GFT w Łodzi i Warszawie zostało uruchomione Centrum Kompetencyjne Guidewire, które obecnie zatrudnia 30 specjalistów – analityków biznesowych i wdrożeniowców, pracujących głównie dla największego francuskiego ubezpieczyciela – MACIF.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *