PracaProgramowanie

Globalny producent gier online podwoi zatrudnienie w krakowskim biurze

Nawet kilkudziesięciu specjalistów IT znajdzie zatrudnienie w nowym biurze Yggdrasil Polska. Poszukiwani są m.in. programiści, a także ilustratorzy i animatorzy.

Globalny producent gier online podwoi zatrudnienie w krakowskim biurze

Krakowski oddział firmy Yggdrasil stanowi samodzielne centrum technologiczne dla spółki specjalizującej się w tworzeniu gier internetowych, także dla kasyn online. Poza Krakowem firma posiada oddziały także na Malcie, w Sztokholmie i na Gibraltarze.

Przedstawiciele polskiego oddziału firmy planują podwojenie liczebności krakowskiego zespołu do końca roku. Zatrudnienie znajdzie nawet kilkadziesiąt osób. „Największym naszym atutem, jakim przyciągamy potencjalnych kandydatów, jest kultura pracy: łączymy startupowy entuzjazm i ugruntowaną pozycję na rynku” – mówi Krzysztof Opałka, Chief Product Officer w Yggdrasil.

Obecnie w krakowskim biurze trwają procesy związane z rekrutacją na stanowiska takie jak: Java Developer, Game Developer, Game Producer, a także na stanowiska artystyczne. Umiejętności techniczne kandydatów oceniane są m.in. przez członków zespołu, do którego dołączyć ma każdy nowy pracownik. Pod uwagę brane są też doświadczenie zawodowe oraz kompetencje miękkie. „Poszukujemy osób kreatywnych, ambitnych, z innowacyjnym podejściem do zadań. Staramy się, aby proces rekrutacyjny był przeprowadzony najszybciej, jak to możliwe” – dodaje Stan Kapusta, Recruitment Manager w Yggdrasil.

Centrum technologiczne Yggdrasil to kolejny ośrodek aktywnie poszukujący w Krakowie doświadczonych specjalistów w obszarze tworzenia aplikacji. Z analiz stowarzyszenia ASPIRE wynika, że w styczniu 2017 r. liczba pracowników zatrudnionych w branży IT w Krakowie przekroczyła 60,5 tys. Oznacza to przyrost zatrudnienia na poziomie 21 proc. w skali roku.

Przeczytaj również
Jak będzie wyglądała „nowa rzeczywistość” pracowników po powrocie do biur?
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.