InfrastrukturaRynek

Google Cloud i SAP nawiązują partnerstwo, aby przyspieszyć transformację w chmurze

Google Cloud i SAP rozszerzają strategiczne partnerstwo, aby pomóc organizacjom w przeprowadzaniu transformacji biznesowych i migracji krytycznych systemów do chmury, poinformowali przedstawiciele obu firm. Współpraca pozwolić ma również na wykorzystywanie możliwości Google Cloud w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Google Cloud i SAP nawiązują partnerstwo, aby przyspieszyć transformację w chmurze

W ramach nawiązanej umowy, Google Cloud staje się strategicznym partnerem chmurowym w programie “Rise with SAP”. Jak już wspomniano, obie firmy będą współpracować nad przyspieszeniem migracji klientów i procesów biznesowych do chmury. Ponadto organizacje będą mogły korzystać z globalnej dostępności wielu usług i produktów SAP, dzięki niezawodnej, skalowalnej infrastrukturze chmurowej oraz szybkiej sieci, jaką oferuje Google Cloud – w tym z takich narzędzi jak SAP Analytics Cloud czy SAP Data Warehouse Cloud w ramach SAP Business Technology Platform (SAP BTP). ­

“Dzięki wsparciu dla “Rise with SAP” i pogłębionym integracjom między SAP i Google Cloud, nowe partnerstwo umożliwi klientom bezproblemowe przeniesienie ich najbardziej krytycznych systemów biznesowych i aplikacji do przyszłościowego, bezpiecznego i charakteryzującego się niskimi opóźnieniami środowiska oraz pozwoli na prowadzenie zrównoważonych działań w najczystszej chmurze w branży” – powiedział Rob Enslin, prezes Google Cloud.

“Integracja pomiędzy rozwiązaniami SAP, platformą BTP a infrastrukturą Google Cloud w połączeniu z możliwościami w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analityki, dają klientom zarówno wybór, którego oczekują, jak i innowacyjne portfolio, którego poszukują, aby przekształcić swoje firmy w chmurze” – skomentował Thomas Saueressig, członek zarządu SAP SE, odpowiedzialny za SAP Product Engineering. –

Przypomnijmy, że w 2021 roku SAP i Google Cloud przeprowadzili z sukcesem wiele projektów na rzecz wspólnych klientów, m. in. Energizer,  MSC Industrial, oraz innych, którzy w ramach programu “Rise with SAP” wybrali migrację do Google Cloud.

Google Cloud i SAP nawiązują partnerstwo, aby przyspieszyć transformację w chmurze

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *