MENU

Grid Dynamics – startup z Doliny Krzemowej otwiera biuro w Krakowie

11 maja 2015Programiści

Jak poinformowałnowy oddział stanie się europejskim centrum R&D. Jednym z założeń jest także pozyskanie nowych kontraktów.  Plany rozwoju zakładają wzrost liczby pracowników.

IMG_1688

Kraków został wybrany przez przedstawicieli Grid Dynamics spośród wielu miast europejskich. Grid Dynamics prowadzi aktywną rekrutację na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie. Poszukiwani są : developerzy, Java inżynierowie, programiści, eCommerce menedżerowie i testerzy.

Firma Grid Dynamics  specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla eCommerce . Jednymi z głównych produktów są narzędzia badające  wielokanałowość sprzedaży, tzw. omnichannel. „Wielokanałowość jest zachodnim trendem , który na rynku polskim pojawił się stosunkowo niedawno. Klienci na całym świecie, którzy korzystają z tego typu rozwiązań według przeprowadzonych badań odnotowują wzrost przychodów o ok. 25%. Wśród największych naszych partnerów i klientów są Microsoft, PayPal, ING, CISCO, eBay” – mówi Leonard Livschitz.

Aktualnie w branży IT w Krakowie pracuje ponad 33,5 tys. osób i co roku na rynek trafiają nowi absolwenci kierunków informatycznych.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »