Programowanie

Grid Dynamics – startup z Doliny Krzemowej otwiera biuro w Krakowie

Jak poinformowałnowy oddział stanie się europejskim centrum R&D. Jednym z założeń jest także pozyskanie nowych kontraktów.  Plany rozwoju zakładają wzrost liczby pracowników.

Grid Dynamics – startup z Doliny Krzemowej otwiera biuro w Krakowie

Kraków został wybrany przez przedstawicieli Grid Dynamics spośród wielu miast europejskich. Grid Dynamics prowadzi aktywną rekrutację na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie. Poszukiwani są : developerzy, Java inżynierowie, programiści, eCommerce menedżerowie i testerzy.

Firma Grid Dynamics  specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla eCommerce . Jednymi z głównych produktów są narzędzia badające  wielokanałowość sprzedaży, tzw. omnichannel. “Wielokanałowość jest zachodnim trendem , który na rynku polskim pojawił się stosunkowo niedawno. Klienci na całym świecie, którzy korzystają z tego typu rozwiązań według przeprowadzonych badań odnotowują wzrost przychodów o ok. 25%. Wśród największych naszych partnerów i klientów są Microsoft, PayPal, ING, CISCO, eBay” – mówi Leonard Livschitz.

Aktualnie w branży IT w Krakowie pracuje ponad 33,5 tys. osób i co roku na rynek trafiają nowi absolwenci kierunków informatycznych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *