BranżaRynek

Grupa Euvic zamierza osiągnąć 4 mld zł przychodów do 2030 roku

Ponadto – wzrost przez akwizycje, ekspansja zagraniczna i dalsza konsolidacja rynku IT – tak brzmią główne założenia nowej strategii “Euvic 2030”. Grupa przeprowadza też zapowiadaną wcześniej konsolidację usług IT wokół notowanej na NewConnect spółki eo Networks. Trwają również przygotowania do debiutu giełdowego.

Grupa Euvic zamierza osiągnąć 4 mld zł przychodów do 2030 roku

W 2021 roku sumaryczne przychody Grupy Euvic wyniosły 1,06 mld zł, z kolei prognoza na ten rok zakłada blisko 20% wzrost, do kwoty 1,27 mln zł. W pierwszej połowie 2022 roku Grupa wypracowała sumaryczny przychód w wysokości 590,7 tys. zł. Za 84% tego wyniku odpowiada 12 największych spółek Grupy. Zgodnie z założeniami nowej strategii rozwoju, przychód Grupy ma wynieść 4 mld zł w roku 2030.

W ramach korekty strategii związanej z kryzysem, Euvic skupia działania na zwiększeniu potencjału handlowego na rynkach zagranicznych i stworzeniu sieci centrów usługowo-kompetencyjnych w kilku rejonach świata, informują przedstawiciele Grupy. Planowany jest rozwój ośrodków biznesowych w USA, UK, DACH a także w Ukrainie czy Izraelu. W ramach tych działań powstały dwa nowe, międzynarodowe oddziały: w Finlandii (Euvic Suomi) oraz w Dubaju (Euvic UAE). W portfolio klientów Euvic UAE znajduje się m.in. czołowy operator telekomunikacyjny w kraju. Jako wsparcie w rozwoju działalności międzynarodowej do zarządu Euvic dołączył Ola Hesselroth, obejmując stanowisko wiceprezesa.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Grupa stawia też na dynamiczny wzrost przez akwizycje. Do końca bieżącego roku planowana jest finalizacja 8-10 transakcji. W wyniku jednej z nich do Grupy dołączył już ukraiński Exoft. To zatrudniający ponad 80 programistów, software house z siedzibą główną we Lwowie. Posiada on klientów w USA, Skandynawii oraz w Nowej Zelandii. Doświadczenie Exoft obejmuje w znacznej części zlecenia zagraniczne z wielu branż, głównie logistycznej i medycznej, co jest spójne z kierunkiem rozwoju biznesowego Euvic.

Przeczytaj również
Exclusive Networks Poland finalnie zastępuje markę Veracomp

“Naszą ambicją jest, aby utrzymać proces przeprowadzanych akwizycji na poziomie ok. 10 operacji rocznie. Jest szansa, że do końca tego roku uda się nam się zrealizować ten cel. Wciąż trwają rozmowy dotyczące kolejnych transakcji. Zamierzamy skupić się na Polsce, ale jesteśmy też aktywni w Ukrainie. Decyzja o takim kierunku wynika z tempa rozwoju i poziomu branży IT, który w tym rejonie jest równie wysoki, co w Polsce, zaś w związku z napaścią Rosji wyceny spółek znacznie spadły. Już teraz zatrudniamy około 5 tys. osób, wśród których dużą cześć stanowią programiści. Daje nam to ogromną przewagę na rynku” – komentuje Wojciech Wolny, prezes i założyciel Euvic.

Dodajmy, że w związku z planami debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, Euvic zakończył zmianę tożsamości prawnej na spółkę akcyjną i czeka na stosowny wpis w KRS.

Rozwój eo Networks

W kwietniu 2021 roku do Grupy Euvic dołączyła spółka eo Networks, wokół której obecnie konsolidowane są usługi i kompetencje z obszaru infrastruktury IT. W tym roku do jej struktur włączony został zespół serwisowy Euvic IT. Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego roku, spółka rozwija dział wytwarzania programowania, a programiści eo Networks działają jako jeden z managed teamów przy realizacji nowych projektów, m.in. dla branży retail.

“Od momentu dołączenia eo Networks do Grupy nabraliśmy pewności siebie i działamy znacznie odważniej. Po ubiegłorocznym zaangażowaniu kapitałowym w Tekker, podjęliśmy rozmowy i negocjacje z kolejnymi startupami. Podpisaliśmy także list intencyjny z Hand2Band i jesteśmy na etapie finalizacji umowy inwestycyjnej. To krok, który pozwoli nam na podwojenie liczebności naszego zespołu programistycznego i rozwój usług związanych m.in. z budową i utrzymaniem systemów transakcyjnych oraz innych rozwiązań wspierających e-commerce. Liczymy na to, że w najbliższych dniach poinformujemy o kolejnej inwestycji, tym razem z obszaru IT” – mówi Błażej Piech, prezes zarządu eo Networks S.A.

Przeczytaj również
Polski rynek Big data pnie się w górę

Spółka wzmacnia także działania komunikacyjne i wizerunkowe. W minionych miesiącach przeszła rebranding i zmieniła siedzibę software house’u.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *