Rynek

GTS przejęty przez Deutsche Telecom podaje Bloomberg

Według informacji tej agencji, Deutsche Telecom kupił za ok. 500 mln euro – działającą także w Polsce – spółkę GTS. Sprzedają fundusze inwestycyjne: Columbia Capital i M/C Venture Partners, Innova Capital, HarbourVest Partners, Oak Investment Partners i Bessemer Venture Partners. Wcześniej mówiło się, że GTS może zostać przejęty przez Netię.

GTS oferuje usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Poza Polską firma jest obecna także w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. Główna siedziba spółki znajduje się jednak w Warszawie.

GTS Central Europe obsługuje niemal 38 tys. klientów, wśród których są korporacje, operatorzy telekomunikacyjni i instytucje publiczne. Firma posiada sieć światłowodową (26 tys. km) i 14 centrów danych, ostatnio weszła na rynek usług cloud computing. Przychody firmy w 2012 roku to 387 mln euro, a EBIDTA – 103 mln euro. Firma ma 1350 pracowników.

Swoją drogą 500 mln euro to nic w porównaniu do 130 mld euro za odsprzedaż przez Vodafone swoich udziałów w amerykańskim joint-venture z Verizon. Choć może do tego nie dojść, bo akcjonariusze Verizon chcą pozwać firmę do sądu uznając tę kwotę za zbyt wygurowaną.

Ciekawe, czy GTS Poland stanie się częścią polskiego T-Mobile?

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *