BranżaRynek

Hawe Telekom i Beyond.pl podpisały porozumienie o długoterminowej współpracy

Zakłada ono wspólne oferowanie kompleksowych rozwiązań infrastrukturalno-telekomunikacyjnych polskim oraz międzynarodowym klientom. W obszarze zainteresowań obu spółek jest również wspieranie innowacyjnych projektów IoT, Przemysłu 4.0, w tym sieci kampusowych 5G i predykcji oraz rozwiązań dla Smart City.

Hawe Telekom i Beyond.pl podpisały porozumienie o długoterminowej współpracy

Jak wskazują przedstawiciele obu firm, zasoby znajdujące się w ich portfolio to nowoczesna infrastruktura teleoperatorska wraz z usługami kolokacji i chmury, w jednych z najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych typu core oraz edge w Europie. W ciągu najbliższych miesięcy Hawe Telekom i Beyond.pl planują realizację unikalnego ekosystemu umożliwiającego wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Według zapowiedzi, ma on charakteryzować się wysokimi przepustowościami danych, niskimi opóźnieniami wraz z najwyższymi standardami bezpieczeństwa infrastruktury IT zapewniającymi dostępność do usług na najwyższym poziomie. Ponadto ma pozwoli realizować cyfrową transformację w sposób zrównoważony.

“W naszej strategii stawiamy na najlepszych dostawców na rynku, a Beyond.pl w zakresie usług data center i chmury niewątpliwie do nich należy. Cieszę się, że będziemy mieć okazję wspólnie prowadzić innowacyjne projekty z zakresu nowych technologii, a także tworzyć nowe rozwiązania, które pozwolą nam jeszcze bardziej wzmocnić nasze pozycje” – powiedziała Barbara Ożóg, Business Development Director w Hawe Telekom.

W ramach nawiązanej współpracy Hawe Telekom przeniesie w bieżącym roku swój główny węzeł dostępowy (IP/DWDM) wraz z niezależnym przyłączem światłowodowym do Data Center 2 Beyond.pl. Jak zapewniają przedstawiciele Beyond.pl, to jedna z trzech najbezpieczniejszych serwerowni w Unii Europejskiej, co potwierdza międzynarodowa certyfikacja ANSI/TIA-942 na poziomie Rated 4 oraz jeden z najefektywniejszych energetycznie obiektów data center w Polsce (PUE 1.2) zasilany w 100% zieloną energią.

Przeczytaj również
Jedynie co czwarty użytkownik internetu w Polsce posiada w pełni stabilne i niezawodne łącze

“Jestem przekonany, że partnerstwo z Hawe Telekom zapewni obu naszym firmom wzmocnienie pozycji na arenie europejskiej. Dzięki synergii produktowo-usługowej naszych spółek mamy możliwość sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i wesprzeć ich w realizacji wielu innowacyjnych projektów technologicznych. Nasza współpraca to usługi „szyte na miarę”, które wyróżniają się globalnym zasięgiem o niskim latency, w parze z najwyższym bezpieczeństwem usług data center i efektywnością energetyczną naszych obiektów” – podsumował Wojciech Stramski, prezes zarządu w Beyond.pl.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *