Branża ITRynek

Hicron otwiera nową spółkę w Hiszpanii

To odpowiedź na wysoki popyt na usługi związane z wdrożeniami i rozwojem systemów SAP wspierających zarządzanie oraz aplikacji mobilnych dla biznesu. Eksperci zatrudnieni w hiszpańskim oddziale Hicron mają stanowić rozszerzenie dla zespołów zatrudnionych w Polsce i w innych lokalizacjach, poinformowali przedstawiciele spółki. 

Hicron otwiera nową spółkę w Hiszpanii

Zgodnie ze swą strategią, Hicron działa globalnie, wspierając swoich międzynarodowych klientów w optymalizacji ich procesów biznesowych poprzez zastosowanie narzędzi IT. “W 2020 roku rozpoczęliśmy budowę niewielkiego zespołu w Australii, a w 2021 poszliśmy krok dalej w rozwoju, realizując inwestycję w hiszpańskiej Maladze. Biorąc pod uwagę nasze ambicje rozwojowe, otwarcie tego biura pozwala nam skuteczniej realizować cele, efektywnie odpowiadając na potrzeby naszych klientów” – skomentował Michał Guzek, CEO Hicron.

Jak wskazują przedstawiciele firmy, otwarcie biura w Hiszpanii postrzegają jako kamień milowy w historii spółki.  “Wybierając lokalizację dla tej inwestycji, kierowaliśmy się szeregiem kryteriów, takich jak przyjazne i stabilne otoczenie wsparcia biznesu, potencjał dostępu do talentów oraz bezsprzeczna atrakcyjność lokalizacji dla obecnych i przyszłych pracowników. Zależało nam, by wybrany przez nas kraj należał do Unii Europejskiej i posiadał dobre połączenia lotnicze z innymi państwami. Lokalizacja w Maladze idealnie odpowiada na wszystkie te potrzeby” – dodaje Szymon Włochowicz, COO Hicron.

Malaga to gospodarcze centrum Andaluzji, a cały tamtejszy region jest jednym z najprężniej rozwijających się w Hiszpanii. Biura nowej siedziby Hicron znajdą się na terenie Parku Technologicznego Andaluzji. Na jego powierzchni działa ponad 600 firm, w tym najlepsze międzynarodowe marki, m.in. Huawei, Orange, Siemens czy Vodafone. Hicron jest pierwszą polską spółką, która inwestuje w tamtejszym obiekcie.

Obecnie trwają pierwsze rekrutacje, a z początkiem 2022 roku odbędzie się oficjalne otwarcie biura na terenie Parku. Spółka ma za sobą nawiązanie kontaktów z lokalnymi organizacjami oraz uniwersytetem.

Przypomnijmy, że do tej pory Hicron posiadał trzy siedziby – w Polsce, Szwajcarii oraz Australii. Hiszpańska spółka będzie czwartą lokalizacją firmy na mapie świata.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *